Till umu.se

Personalkatalog

Upp en nivå

Bildmuseet

Kontaktinformation

Adress:

Umeå universitet
SE-901 87 Umeå
Sverige

Besöksadress:

Östra Strandgatan 30B, 903 33 Umeå

Tel:

+46 90 786 74 00

E-postadress:

info@bildmuseet.umu.se

Webbsida:

http://www.bildmuseet.umu.se

Roller

Visa alla roller

Museichef

Katarina Pierre

Personal

Sortera på:   Namn  sorteringsordning   Befattning  sorteringsordning

Adolfsson, Micaela

Övrig/annan befattning

konstprojektet@gmail.com

E-post


Andersson, Cecilia

Museiintendent

+46 90 786 66 84

+46 72 223 86 71

cecilia.andersson@bildmuseet.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Andersson, Mattias

Assistent, musei

+46 90 786 56 08

mattias.andersson@bildmuseet.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Andersson, Sebastian

Övrig/annan befattning

ks.andersson@gmail.com

E-post


Bengtsson, Anita

Administratör, ekonomi

+46 90 786 74 08

anita.bengtsson@bildmuseet.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Blomqvist, Matilda

Övrig/annan befattning

mabl0038@student.umu.se

E-post


Bohm Calles, Gabriel

Övrig/annan befattning

gabrielbohmcalles@gmail.com

E-post


Brink, Lars

Övrig/annan befattning

brinklasse@gmail.com

E-post


Ebgen-Ljungblad, Olle

Museitekniker

olle.ebgen.ljungblad@bildmuseet.umu.se

E-post


Hansson, Thomas

Övrig/annan befattning

thomas.kl.hansson@gmail.com

E-post


Holmberg, Jonas

Museivärd

+46 90 786 80 54

jonas.holmberg@bildmuseet.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Johansson, Sofia

Museiintendent

+46 90 786 93 53

+46 72 528 93 53

sofia.johansson@bildmuseet.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Jonsson, Karin

Övrig/annan befattning

karinannaemma@gmail.com

E-post


Klintskog, Ingrid

Övrig/annan befattning

ingrid.klintskog@hotmail.com

E-post


Lundström, Lisa

Museiintendent

+46 90 786 70 12

+46 72 522 47 29

lisa.lundstrom@bildmuseet.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Malmqvist, Stina

Övrig/annan befattning

stina.malmqvist@bildmuseet.umu.se

E-post

Museivärd

stina.malmqvist@bildmuseet.umu.se

E-post

Moen, Gabriella

Övrig/annan befattning

gabriellamoen@hotmail.com

E-post


Mångsén, Denise

Övrig/annan befattning

blomvagen@hotmail.com

E-post


Mårtensson, Emma

Övrig/annan befattning

emma.martensson@bildmuseet.umu.se

E-post

Museivärd

emma.martensson@bildmuseet.umu.se

E-post

Neander, Anna

Museivärd

anna.neander@bildmuseet.umu.se

E-post

Övrig/annan befattning

anna.neander@bildmuseet.umu.se

E-post

Nittve, Lars

Professor, gäst


Nordbrandt, Karin

Övrig/annan befattning

karin.nordbrandt@gmail.com

E-post


Olofsson, Magnus

Museitekniker

+46 90 786 90 85

magnus.olofsson@bildmuseet.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Olsson, Ann-Catrin

Övrig/annan befattning

ellaanncatrin@gmail.com

E-post


Persson, Pierre

Museivärd

+46 90 786 80 56

pierre.persson@bildmuseet.umu.se

E-post

Museivärd

+46 90 786 80 56

pierre.persson@bildmuseet.umu.se

E-post

Pierre, Katarina

Chef, musei

+46 90 786 96 32

katarina.pierre@bildmuseet.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Rune, Matilda

Övrig/annan befattning

rune.matilda@gmail.com

E-post


Sundström, Maria

Övrig/annan befattning

i.c.maria.sundstrom@spray.se

E-post


Szente, Tiffany

Övrig/annan befattning

tiffanyszente@hotmail.com

E-post


Talborn, Andre

Övrig/annan befattning

atalborn@gmail.com

E-post


Täljedal, Brita

Museiintendent

+46 90 786 77 14

brita.taljedal@bildmuseet.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Vejbrink, Helena

Kommunikatör

+46 90 786 90 73

helena.vejbrink@bildmuseet.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Wolgast, Martina

Museivärd

+46 90 786 80 55

martina.wolgast@bildmuseet.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Yassin, Polly

Museivärd

+46 90 786 97 23

polly.yassin@bildmuseet.umu.se

E-post

Museivärd

+46 90 786 97 23

polly.yassin@bildmuseet.umu.se

E-post


Sidansvarig: Mattias Andersson
2008-11-06

Utskriftsversion