Till umu.se

Personalkatalog

Upp en nivå

Klinisk kemi

Kontaktinformation

Adress:

Umeå universitet
SE-901 85 Umeå
Sverige

Besöksadress:

By 6M, vån 2, Sjukhusområdet

Tel:

+46 90 785 17 95

Fax:

+46 90 785 44 84

E-postadress:

terry.persson@umu.se
terry.persson@medbio.umu.se

Webbsida:

http://www.medbio.umu.se/

Personal

Sortera på:   Namn  sorteringsordning   Befattning  sorteringsordning

Andersson, Charlotta

Doktorand

charlotta.andersson@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Behnam Motlagh, Parviz

Forskare

+46 90 785 29 81

parviz.behnam@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Bergemalm, Daniel

Forskare

daniel.bergemalm@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Bern, Eva

Biomedicinsk analytiker

+46 90 785 29 77

eva.bern@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Blind, Ravna

Amanuens grundutbildning

rabl0002@student.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Brattsand, Göran

Läkare

+46 90 785 12 37

goran.brattsand@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Ekblom, Kim

Forskare

+46 90 785 24 58

kim.ekblom@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Grankvist, Kjell

Professor/överläkare

+46 90 785 12 62

kjell.grankvist@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Hjertkvist, Karin

Tekniker, senior

+46 90 785 26 78

karin.hjertkvist@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Hultdin, Johan

Universitetslektor/specialistläkare

+46 90 785 12 60

johan.hultdin@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Jonsson, Andreas

Läkare

+46 90 785 12 61

andreas.jonsson@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lakso, Hans-Åke

Övrig/annan befattning

hans-ake.lakso@pharm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Li, Ai-Hong

Forskare

+46 90 785 25 07

aihong.li@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Li, Xingru

Assistent m utbildningsbidrag

xingru.li@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Marklund, Stefan

Professor emeritus

+46 90 785 12 39

stefan.marklund@medbio.umu.se

E-post

Professor, senior

+46 90 785 12 39

stefan.marklund@medbio.umu.se

E-post

Professor emeritus

+46 90 785 12 39

stefan.marklund@medbio.umu.se

E-post

Nilsson, Sofie

Forskare

+46 90 785 25 28

sofie.nilsson@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Nilsson, Torbjörn

Professor/överläkare

+46 90 785 27 40

torbjorn.nilsson@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Rondahl, Veronica

Forskare

+46 90 785 27 40

veronica.janson@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Söderberg, Johan

Forskare

johan.soderberg@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Söderström, Elisabet

Doktorand

+46 920 28 27 14

elisabet.soderstrom@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Tokuda, Eiichi

Postdoktor

+46 90 785 29 50

eiichi.tokuda@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Tyler, Andreas

Doktorand

+46 90 785 29 88

andreas.tyler@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Willman, David

Forskare

+46 90 785 29 88

david.johansson@medbio.umu.se

E-post


Zetterström, Per

Postdoktor

+46 90 785 29 50

per.zetterstrom@medbio.umu.se

E-post

Forskningsassistent (tjänstledig)

+46 90 785 29 50

per.zetterstrom@medbio.umu.se

E-post

Öberg, Agneta

Laboratorieassistent

+46 90 785 18 79

agneta.oberg@medbio.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync



Sidansvarig: Åsa Lundsten
2008-11-06

Utskriftsversion