Till umu.se

Personalkatalog

Upp en nivå

Centrum för samisk forskning (Cesam) - Vaartoe

Kontaktinformation

Adress:

Umeå universitet
SE-901 87 Umeå
Sverige

Besöksadress:

YA, Norra Beteendevetarhuset, 4 tr

Tel:

+46 90 786 50 00

E-postadress:

info@cesam.umu.se

Webbsida:

http://www.cesam.umu.se

Roller

Visa alla roller

Föreståndare

Patrik Lantto

Personal

Sortera på:   Namn  sorteringsordning   Befattning  sorteringsordning

Axelsson, Per

Universitetslektor

+46 90 786 71 95

per.axelsson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Brännlund, Isabelle

Doktorand

+46 90 786 62 73

isabelle.brannlund@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Gustafsson, Gretha

Administratör, ekonomi

+46 90 786 67 21

gretha.gustafsson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Haglund, Anders

Projektassistent

anha0107@student.umu.se

E-post


Lantto, Patrik

Professor

+46 90 786 61 86

patrik.lantto@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Ledman, Anna-Lill

Postdoktor

+46 90 786 99 43

anna-lill.ledman@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sandström, Moa

Projektassistent

+46 90 786 57 52

moa.sandstrom@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sehlin Macneil, Kristina

Doktorand

+46 90 786 62 97

kristina.sehlin-macneil@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sköld, Peter

Professor

+46 90 786 50 00

peter.skold@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Stoor, Krister

Universitetslektor

+46 90 786 62 75

krister.stoor@samiska.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Svonni, Charlotta

Doktorand

+46 90 786 90 88

charlotta.svonni@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Wisselgren, Maria

Forskningsassistent, förste

+46 90 786 50 54

+46 90 786 50 54

Maria.Wisselgren@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Össbo, Åsa

Doktorand

+46 90 786 62 74

asa.ossbo@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync



Sidansvarig: Gretha Gustafsson
2008-11-06

Utskriftsversion