Till umu.se

Personalkatalog

Upp en nivå

Polisutbildningen

Kontaktinformation

Adress:

Umeå universitet
SE-901 87 Umeå
Sverige

Besöksadress:

Norra beteendevetarhuset, Humanioragränd 5

Fax:

+46 90 786 93 50

Webbsida:

http://www.polis.umu.se

Roller

Visa alla roller

Föreståndare

Lars-Erik Lauritz

Studierektor

Pontus Bergh

Personal

Sortera på:   Namn  sorteringsordning   Befattning  sorteringsordning

Alalehto, Tage

Universitetslektor

+46 90 786 54 30

tage.alalehto@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Andersson, Conny

Övrig/annan befattning

conny.andersson@polis.umu.se

E-post


Andersson, Tommy

Universitetslektor

+46 90 786 54 36

tommy.andersson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Backteman Erlanson, Susann

Universitetsadjunkt

+46 90 786 98 59

+46 731 51 96 46

susann.backteman@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Bergh, Pontus

Universitetslektor

+46 90 786 50 20

pontus.bergh@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Berglund, Stig-Arne

Universitetslektor

+46 90 786 78 67

stig-arne.berglund@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Bixo, Per

Övrig/annan befattning

+46 90 786 50 94

per.bixo@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Björnehall, Kent

Övrig/annan befattning

+46 10 562 88 01

+46 70 321 54 36

kent.bjornehall@phs.police.se

E-post


Blomqvist, Patrik

Övrig/annan befattning

+46 10 562 88 02

+46 70 666 04 25

patrik.blomqvist@phs.police.se

E-post


Bäck, Thomas

Universitetsadjunkt

+46 90 786 79 09

thomas.back@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Emsing, Mikael

Övrig/annan befattning

+46 90 786 50 92

+46 70 285 11 21

mikael.emsing@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Freudenthal, Petra

Övrig/annan befattning

petra.freudenthal@polis.umu.se

E-post


Fuhrman, Håkan

Övrig/annan befattning

+46 70 357 53 91

hakan.fuhrman@polis.umu.se

E-post


Ghazinour, Seyedmehdi

Professor

+46 90 786 93 86

mehdi.ghazinour@socw.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Gustafsson, Karl-Arne

Universitetslektor

+46 90 786 50 03

karl-arne.gustafsson@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Hallgren, Christoffer

Övrig/annan befattning

christoffer.hallgren@polis.umu.se

E-post


Hansson, Jonas

Övrig/annan befattning

+46 90 786 55 72

jonas.hansson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Hansson, Louise

Övrig/annan befattning

+46 10 562 88 20

+46 70 386 29 70

louise.hansson@polis.umu.se

E-post


Hansson, Pål

Övrig/annan befattning

pal.hansson@polis.umu.se

E-post


Hedin, Leif

Övrig/annan befattning

+46 72 562 18 35

leif.hedin@polis.umu.se

E-post


Henning Mäki, Anna Karin

Universitetsadjunkt

+46 90 786 61 03

kajsa.henning.maki@jus.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Henriksson, Jörgen

Tekniker

+46 90 786 88 65

+46 70 325 85 87

jorgen.henriksson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Hilli Sandberg, Eva-Marie

Samordnare, utbildning

+46 90 786 50 90

+46 70 509 02 76

eva-marie.hilli@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Hjertstedt, Mattias

Universitetsadjunkt

+46 90 786 79 43

mattias.hjertstedt@jus.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Hörnqvist, Bert

Övrig/annan befattning

+46 90 786 93 97

bert.hornqvist@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Ingvarsson, Erika

Övrig/annan befattning

+46 90 786 58 52

+46 70 780 49 93

erika.ingvarsson@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Jeppsson, Niklas

Övrig/annan befattning

niklas.jeppsson@jus.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Johansson, Annika

Universitetsadjunkt

+46 90 786 92 34

annika.johansson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Johansson, Kerstin

Övrig/annan befattning

+46 70 209 21 99

kerstin.johansson@polis.umu.se

E-post


Karp, Staffan

Universitetslektor

+46 90 786 61 18

staffan.karp@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Landström, Lena

Universitetsadjunkt

+46 90 786 77 10

lena.landstrom@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lauritz, Lars-Erik

Universitetslektor

+46 90 786 63 92

+46 70 268 87 67

larserik.lauritz@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Liljeholm-Bång, Maria

Universitetsadjunkt

+46 90 786 51 76

maria.liljeholm-bang@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lindgren, Carina

Universitetsadjunkt

+46 90 786 98 90

carina.lindgren@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lundgren, Ann

Universitetsadjunkt

ann.lundgren@jus.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lundgren, Mikael

Övrig/annan befattning

+46 70 647 49 58

info@bildinorr.se

E-post


Martinesz, John

Övrig/annan befattning


Naarttijärvi, Markus

Doktorand

+46 90 786 59 09

markus.naarttijarvi@jus.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Nilsson, Nina

Universitetsadjunkt

+46 90 786 92 17

nina.nilsson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


N Nordhall, Jenny

Samordnare, ekonomi

+46 90 786 50 93

+46 70 509 38 93

jenny.nordhall@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Norén, Christer

Övrig/annan befattning

+46 70 345 48 36

christer.noren@polis.umu.se

E-post


Norén, Stig

Övrig/annan befattning

+46 70 677 38 55

stig.noren@polis.umu.se

E-post


Nyman, Carina

Universitetsadjunkt

+46 90 786 54 33

cia.nyman@socw.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Paulsson, Lennart

Övrig/annan befattning

+46 70 302 08 58

lennart.paulson@polis.umu.se

E-post


Pusch, Katrin

Administratör, studie

+46 90 786 96 36

katrin.pusch@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Rantatalo, Oscar

Universitetslektor

+46 90 786 65 64

oscar.rantatalo@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Ring, Anders

Universitetsadjunkt

+46 90 786 54 43


Sahlman, Marie

Övrig/annan befattning

marie.sahlman@polis.umu.se

E-post


Sandberg, Anders

Övrig/annan befattning

anders.sandberg@polis.umu.se

E-post

Övrig/annan befattning

anders.sandberg@polis.umu.se

E-post

Sjöström, Åsa

Övrig/annan befattning

+46 90 786 63 89

asa.sjostrom@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sundholm, Jenny

Administratör, studie

+46 90 786 93 43

jenny.sundholm@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sundin, Leif

Övrig/annan befattning

+46 90 786 92 74

+46 70 284 55 21

leif.sundin@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sundqvist, Johanna

Övrig/annan befattning

johanna.sundqvist@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Söderlund, Roger

Övrig/annan befattning

+46 70 689 05 26

roger.soderlund@polis.umu.se

E-post


Söderman, Ronny

Övrig/annan befattning

+46 70 674 23 89

ronny.soderman@polis.umu.se

E-post


Tärnklev, Conny

Universitetsadjunkt

+46 90 786 98 21

+46 70 322 18 14

conny.tarnklev@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Wasell, Ann-Kristin

Övrig/annan befattning

+46 90 786 56 30

ann-kristin.wasell@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Wennerström, Patrik

Övrig/annan befattning

+46 10 568 22 21

patrik.wennerstrom@polis.umu.se

E-post


Westerlund, Chatrine

Administratör

+46 90 786 64 13

chatrine.westerlund@psy.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Widing, Mats

Universitetsadjunkt

mats.widing@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Wiklund-Hed, Mona

Administratör

+46 90 786 64 02

+46 70 780 49 93

mona.wiklund-hed@psy.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Zetterfeldt, Robert

Övrig/annan befattning

+46 90 786 60 38

+46 70 374 99 05

robert.zetterfeldt@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Åström, Elisabeth

Universitetsadjunkt

+46 90 786 93 89

+46 70 281 16 63

elisabeth.astrom@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Åström, Jan

Övrig/annan befattning

+46 10 562 88 23

+46 70 333 23 06

jan.astrom@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Östgård, Peter

Övrig/annan befattning

+46 90 786 50 84

+46 70 496 22 47

peter.ostgard@polis.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync



Sidansvarig: Chatrine Westerlund
2008-11-06

Utskriftsversion