Till umu.se

Personalkatalog

Upp en nivå

Centrum för skolledarutveckling

Kontaktinformation

Adress:

Umeå universitet
SE-901 87 Umeå
Sverige

Besöksadress:

Samhällsvetarhuset, plan 5, Umeå universitet

Tel:

+46 90 786 50 00

Fax:

+46 90 786 66 98

Webbsida:

http://www.pol.umu.se/CPD/

Roller

Visa alla roller

Föreståndare

Olof Johansson

Studierektor

Helene Ärlestig

Monika Törnsen

Personal

Sortera på:   Namn  sorteringsordning   Befattning  sorteringsordning

Ahlström, Björn

Universitetslektor

+46 90 786 55 41

Bjorn.Ahlstrom@soc.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Boström, Christina

Övrig/annan befattning

+46 90 786 61 82

christina.bostrom@pol.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Danell, Mats

Övrig/annan befattning

+46 70 344 72 19

mats.danell@pol.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Edqvist, Elisabet

Universitetsadjunkt

+46 90 786 51 00

+46 76 133 44 51

elisabet.edqvist@pol.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Grundin, Lina

Universitetsadjunkt

lina.grundin@jus.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Högstadius, Peter

Universitetsadjunkt

+46 90 786 76 61

peter.hogstadius@pol.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Hörnqvist, Maj-Lis

Universitetslektor

+46 90 786 64 35

+46 70 877 22 68

maj-lis.hornqvist@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Höög, Jonas

Professor

+46 90 786 54 53

+46 70 258 54 53

jonas.hoog@soc.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Johansson, Olof

Professor

+46 90 786 78 12

olof.johansson@pol.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Kolam, Kerstin

Universitetslektor

+46 90 786 61 83

kerstin.kolam@pol.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Leffler, Eva

Universitetslektor

+46 90 786 64 41

eva.leffler@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Leo, Ulf

Övrig/annan befattning

+46 90 786 51 15

ulf.leo@pol.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lyrenäs, Sara

Universitetsadjunkt

+46 90 786 61 69

sara.lyrenas@jus.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Morén, Ewa

Administratör

+46 90 786 78 14

+46 70 298 87 86

ewa.moren@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Munkhammar, Ingmarie

Universitetslektor

ingmarie.munkhammar@pol.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Norberg, Katarina

Universitetslektor

+46 90 786 95 39

+46 70 216 43 32

katarina.norberg@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Olsson, Marie

Övrig/annan befattning

+46 90 786 55 32

marie.olsson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Palmgren, Anna

Administratör

+46 90 786 51 77

anna.palmgren@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Pashiardis, Petros

Gästlärare

p.pashiardis@ouc.ac.cy

E-post


Skott, Pia

Universitetslektor

+46 70 774 71 95

pia.skott@pol.umu.se

E-post

Universitetslektor

+46 70 774 71 95

pia.skott@pol.umu.se

E-post

Törnsen, Monika

Universitetslektor

+46 90 786 78 13

monika.tornsen@pol.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Ärlestig, Helene

Universitetslektor

+46 90 786 62 23

helene.arlestig@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync



Sidansvarig: Marie Olsson
2008-11-06

Utskriftsversion