Till umu.se

Personalkatalog

Upp en nivå

Medie- och kommunikationsvetenskap

Kontaktinformation

Adress:

Umeå universitet
SE-901 87 Umeå
Sverige

Besöksadress:

Humanisthuset, Biblioteksgränd 3 (huvudentré)

Avdelningar

Journalistutbildningarna

Personal

Sortera på:   Namn  sorteringsordning   Befattning  sorteringsordning

Byström, Anna-Karin

Doktorand

anna-karin.bystrom@kultmed.umu.se

E-post


Carlsson, Eric

Universitetslektor

+46 90 786 57 94

eric.carlsson@kultmed.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Egan Sjölander, Annika

Universitetslektor

+46 90 786 79 40

annika.egansjolander@kultmed.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Ellefson, Merja

Universitetslektor

+46 90 786 57 26

merja.ellefson@kultmed.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Enbom, Jesper

Universitetslektor

+46 90 786 95 32

jesper.enbom@kultmed.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Engström, Kerstin

Universitetslektor

+46 90 786 69 29

kerstin.engstrom@kultmed.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Eriksson Ström, Jonas

Universitetsadjunkt

+46 90 786 96 53

jonas.eriksson@kultmed.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Ferrada Stoehrel, Rodrigo

Doktorand

rodrigo.ferrada@kultmed.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Gustrén, Cia

Doktorand

+46 90 786 51 94

cia.gustren@kultmed.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Jacobsson, Roger

Universitetslektor

+46 90 786 96 57

roger.jacobsson@kultmed.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Jarlbrink, Johan

Universitetslektor

+46 90 786 55 67

johan.jarlbrink@kultmed.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Johansson-Lönn, Eva

Universitetslektor

+46 90 786 95 31

eva.johansson.lonn@kultmed.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Landström, Tommie

Övrig/annan befattning

tommie.landstrom@kultmed.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lindblad, Inga-Britt

Professor emerita

inga-britt.lindblad@kultmed.umu.se

E-post


Lindgren, Simon

Professor

+46 90 786 95 19

simon.lindgren@soc.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lischinsky, Alon

Post doc

alon.lischinsky@kultmed.umu.se

E-post


Ljuslinder, Karin

Universitetslektor

+46 90 786 79 48

karin.ljuslinder@kultmed.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lundgren, Lena

Universitetsadjunkt

+46 90 786 57 97

lena.lundgren@kultmed.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sehlin Macneil, Kristina

Doktorand

+46 90 786 62 97

kristina.sehlin-macneil@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Snickars, Pelle

Professor

+46 90 786 96 54

pelle.snickars@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Svensson, Linn

Doktorand

+46 90 786 69 92

linn.svensson@kultmed.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sylwan, Mathias

Doktorand


Tilly, Anita

Doktorand

anita.tilly@kultmed.umu.se

E-post


Urniaz, Piotr

Doktorand

piotr.urniaz@kultmed.umu.se

E-post


Wallander, Kristina

Övrig/annan befattning

kristina.wallander@kultmed.umu.se

E-post


Wiechel, Hans

Universitetsadjunkt

+46 90 786 50 25

+46 70 614 66 14

hans.wiechel@kultmed.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Öhman, Adam

Doktorand

+46 90 786 60 22

adam.ohman@kultmed.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync



Sidansvarig: Ulla Westermark
2008-11-06

Utskriftsversion