Till umu.se

Personalkatalog

Upp en nivå

Estetiska ämnen

Kontaktinformation

Adress:

Umeå universitet
SE-901 87 Umeå
Sverige

Besöksadress:

Z, Lärarutbildningshuset, plan 4

Tel:

+46 90 786 60 12
+46 90 786 60 10

Fax:

+46 90 786 66 89

Webbsida:

http://www.estet.umu.se

Roller

Visa alla roller

Prefekt

Anna Lindqvist

Biträdande prefekt

Eva Skåreus

Studierektor

T Stigbjörn Lestander

Studievägledare

T Stigbjörn Lestander

Personal

Sortera på:   Namn  sorteringsordning   Befattning  sorteringsordning

Almeros, Ingemar

Universitetsadjunkt

+46 90 786 77 29

ingemar.almeros@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Andersson, Annika

Universitetsadjunkt (tjänstledig)

+46 90 786 71 19

annika.e.andersson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Berglind, Maria

Administratör, studie

+46 90 786 60 10

maria.berglind@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Borg, Kajsa

Konsult

+46 70 271 02 12

kajsa.borg@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Edberg, Lorentz

Doktorand

+46 90 786 64 39

lorentz.edberg@umu.se

E-post

Universitetsadjunkt (tjänstledig)

+46 90 786 64 39

lorentz.edberg@umu.se

E-post

Eklöf, Ingegärd

Administratör, ekonomi

ingegard.eklof@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Erixon, Per-Olof

Professor

+46 90 786 64 36

per-olof.erixon@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Flood, Martin

Universitetsadjunkt

+46 90 786 64 40

martin.flood@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Hansson, Kristina

Doktorand

+46 90 786 94 95

kristina.hansson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Hentschel, Linn

Doktorand

+46 90 786 61 99

linn.hentschel@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Jeansson, Åsa

Doktorand

+46 90 786 64 94

asa.jeansson@umu.se

E-post

Universitetsadjunkt (tjänstledig)

+46 90 786 64 94

asa.jeansson@umu.se

E-post

Jonsson, Anna

Doktorand

+46 90 786 60 33

anna.jonsson@umu.se

E-post

Universitetsadjunkt (tjänstledig)

+46 90 786 60 33

anna.jonsson@umu.se

E-post

Karlsson, Gunnar

Tekniker

+46 90 786 60 16

gunnar.karlsson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Kristensen, Anna

Universitetsadjunkt

+46 90 786 94 95

anna.kristensen@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Landström, Inger

Universitetslektor

+46 90 786 76 38

inger.landstrom@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Larsson, Örjan

Universitetsadjunkt

+46 90 786 67 16

orjan.larsson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lestander, T Stigbjörn

Universitetsadjunkt

+46 90 786 79 33

stigbjorn.lestander@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lidman, Lars

Universitetsadjunkt

+46 90 786 60 19

lars.lidman@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Liljemark, Lena

Universitetsadjunkt

+46 90 786 94 95

lena.liljemark@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lind, Anders

Universitetsadjunkt

+46 90 786 74 53

anders.lind@umu.se

E-post

Universitetsadjunkt

+46 90 786 74 53

anders.lind@umu.se

E-post

Lindqvist, Anna

Universitetslektor

+46 90 786 60 20

anna.lindqvist@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lindqvist, Emil

Universitetsadjunkt

+46 90 786 58 68

emil.lindqvist@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lindwall, Anna

Universitetsadjunkt

+46 90 786 64 81

anna.lindwall@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lundstedt, Lotta

Universitetsadjunkt

+46 90 786 80 78

lotta.lundstedt@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lundström, Karin

Universitetsadjunkt

+46 90 786 60 11

karin.i.lundstrom@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Marner, Anders

Professor

+46 90 786 60 18

anders.marner@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Mattsson, Nina

Universitetsadjunkt

+46 90 786 64 76

nina.mattsson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Moren, Sol

Universitetslektor

+46 90 786 80 24

sol.moren@umu.se

E-post

Universitetslektor

+46 90 786 80 24

sol.moren@umu.se

E-post

Mäkelä, Esko

Universitetslektor

+46 90 786 64 76

esko.makela@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Rehn, Karl-Gunnar

Universitetsadjunkt

+46 90 786 77 92

karl-gunnar.rehn@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Rylander, Sara

Universitetsadjunkt

+46 90 786 77 92

sara.rylander@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sackerud, Ulf

Universitetsadjunkt

+46 90 786 60 17

ulf.sackerud@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sandgren, Torbjörn

Universitetsadjunkt

+46 90 786 64 95

torbjorn.sandgren@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Scheid, Manfred

Universitetslektor

+46 90 786 78 83

manfred.scheid@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sigurdson, Erik

Doktorand

+46 90 786 52 69

erik.sigurdson@umu.se

E-post

Universitetsadjunkt (tjänstledig)

+46 90 786 52 69

erik.sigurdson@umu.se

E-post

Skåreus, Eva

Universitetslektor

+46 90 786 60 13

eva.skareus@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Strand, Charlotte

Universitetsadjunkt

+46 90 786 64 92

charlotte.strand@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Strandberg, Tommy

Universitetslektor

+46 90 786 64 75

tommy.strandberg@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Styrke, Britt Marie

Universitetslektor

+46 90 786 65 78

britt-marie.styrke@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Söderström, Eva

Universitetsadjunkt (tjänstledig)

+46 90 786 50 99

eva.soderstrom@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Wallin, Karin

Universitetsadjunkt

+46 90 786 64 91

karin.wallin@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Weibull, Sofie

Universitetsadjunkt

+46 90 786 50 99

+46 70 680 62 02

sofie.weibull@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Westerlund, Stina

Doktorand

+46 90 786 94 77

stina.westerlund@umu.se

E-post

Universitetsadjunkt (tjänstledig)

+46 90 786 94 77

stina.westerlund@umu.se

E-post

Wikberg, Stina

Universitetsadjunkt

+46 90 786 58 66

stina.wikberg@umu.se

E-post

Universitetsadjunkt

+46 90 786 58 66

stina.wikberg@umu.se

E-post

Wink, Magnus

Universitetsadjunkt

+46 90 786 64 88

magnus.wink@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Wretling, Göran

Universitetsadjunkt

goran.wretling@umu.se

E-post

Universitetsadjunkt

goran.wretling@umu.se

E-post

Ågren, Karin

Universitetsadjunkt

+46 90 786 58 67

+46 70 669 57 43

karin.a.agren@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Åström, Charlotta

Administratör, ekonomi

+46 90 786 60 12

charlotta.astrom@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Örtegren, Hans

Universitetslektor

+46 90 786 79 96

hans.ortegren@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync



Sidansvarig: Maria Berglind
2008-11-06

Utskriftsversion