Till umu.se

Personalkatalog

Upp en nivå

Personalenheten

Kontaktinformation

Adress:

Umeå universitet
SE-901 87 Umeå
Sverige

Besöksadress:

Förvaltningshuset, västra flygeln, plan 4, Universitetstorget 16

Tel:

+46 90 786 95 38

E-postadress:

pou@adm.umu.se

Webbsida:

http://www.personal.umu.se

Avdelningar

Löneadministration (LA)

Personal- och organisationsutveckling (POU)

Roller

Visa alla roller

Enhetschef

Yvonne Andersson

Områdeschef

Ann-Christin Edlund

Personal

Sortera på:   Namn  sorteringsordning   Befattning  sorteringsordning

Andersson, Yvonne

Chef, personal

+46 90 786 56 50

yvonne.andersson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Berglund, Birgitta

System/löneadministratör

+46 90 786 62 77

birgitta.berglund@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Bergström, Åsa

Utvecklingskonsult (tjänstledig)

+46 90 786 71 09

asa.bergstrom@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Björklund, Matts

Utvecklingskonsult

+46 90 786 99 89

matts.bjorklund@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Carlsson, Torbjörn

Löneadministratör

+46 90 786 56 43

torbjorn1.carlsson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Edlund, Ann-Christin

Chef, område

+46 90 786 91 65

+46 73 620 51 66

ann-christin.edlund@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Jacobsson, Ellen

Projektledare

+46 90 786 58 09

ellen.jacobsson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Jonsson, Pernilla

Löneadministratör

+46 90 786 79 58

pernilla.jonsson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Karlsson, Caroline

Personalspecialist

+46 90 786 80 46

+46 70 318 01 49

caroline.karlsson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lejon, Lena

Utvecklingskonsult

+46 90 786 66 96

lena.lejon@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lilja, Thomas

Löneadministratör (tjänstledig)

+46 90 786 65 38

thomas.lilja@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lundström, Karin

Projektledare

+46 90 786 94 60

+46 70 301 06 68

karin.lundstrom@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lundvall, Åsa

Administratör

+46 90 786 95 38

asa.lundvall@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lövqvist, Jeanette

Utvecklingskonsult

+46 90 786 53 79

jeanette.lovqvist@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Moritz, Ebba

Utvecklingskonsult

+46 90 786 52 14

ebba.moritz@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Mothander, Anna

Utvecklingskonsult

+46 90 786 66 78

anna.mothander@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Norberg, Cecilia

Pensionshandläggare

+46 90 786 55 82

cecilia.norberg@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Nordin, Gunnel

Pensionshandläggare

+46 90 786 60 95

gunnel.nordin@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Olofsson, Marguerite

Utvecklingskonsult

+46 90 786 74 76

marguerite.olofsson@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Orädd, Sylvia

Utvecklingskonsult

+46 90 786 62 69

sylvia.oradd@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Rolen Nordin, Lina

Utvecklingskonsult

lina.rolen.nordin@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Rönnqvist, Christer

Löneadministratör

+46 90 786 53 30

christer.ronnqvist@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sandström, Cathrine

Löneadministratör

+46 90 786 52 36

cathrine.sandstrom@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sandström, Karl-Gunnar

Löneadministratör

+46 90 786 99 84

karlgunnar.sandstrom@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Selander, Elizabeth

Utvecklingskonsult

+46 90 786 90 93

elizabeth.selander@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sjöström, Anders

Konsult

+46 90 786 55 14

anders.sjostrom@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Wahlström, Anette

Löneadministratör

+46 90 786 50 77

anette.wahlstrom@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Åkerberg, Christer

Utvecklingskonsult

+46 90 786 68 86

christer.akerberg@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Åslin, Eva-Marie

Övrig/annan befattning

+46 90 786 65 38

eva-marie.aslin@umu.se

E-post

Löneadministratör

+46 90 786 65 38

eva-marie.aslin@umu.se

E-post

Öberg, Helene

Utvecklingskonsult

+46 90 786 68 52

helene.oberg@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync



Sidansvarig: Åsa Lundvall
2008-11-06

Utskriftsversion