Till umu.se

Personalkatalog

Upp en nivå

DDB

Kontaktinformation

Adress:

Umeå universitet
SE-901 87 Umeå
Sverige

Besöksadress:

Norra Beteendevetarhuset, 4 tr, Umeå universitet

E-postadress:

ddb@umu.se

Webbsida:

http://www.ddb.umu.se

Avdelningar

Centrum för befolkningsstudier

DDB Haparanda

DDB Jörn

DDB Karesuando

DDB Umeå

Roller

Visa alla roller

Föreståndare

Anders Brändström

Avdelningschef

Elisabeth Engberg

Christer Funck

Maria Hiltonen

Bo Persson

Personal

Sortera på:   Namn  sorteringsordning   Befattning  sorteringsordning

Abrahamsson, Berit

Excerpist

+46 90 786 94 11

berit.abrahamsson@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Backman Hägg, Lena

Excerpist

+46 90 786 94 01

lena.backman-hagg@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Berglund, Terhi

Excerpist

+46 922 228 22

terhi.berglund@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Broström, Göran

Professor, senior

+46 90 786 62 26

gb@stat.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Brynefall, Nina

Systemutvecklare

+46 90 786 94 74

Nina.Brynefall@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Brändström, Anders

Professor

+46 70 577 15 36

anders.brandstrom@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Carlsson, Lars-Göran

Systemutvecklare

+46 90 786 69 59

lars-goran.carlsson@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Edström, Åsa

Excerpist

+46 90 786 94 13

asa.edstrom@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Edvinsson, Sören

Professor

+46 90 786 60 40

soren.edvinsson@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Eliasson, Gerda

Excerpist

+46 981 204 02

+46 981 324 00

gerda.eliasson@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Engberg, Elisabeth

Chef, område

+46 90 786 94 22

+46 70 242 53 54

elisabeth.engberg@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Eriksson, Berit

Övrig/annan befattning

berit.eriksson@ddb.umu.se

E-post


Eriksson, Roger

Datatekniker

+46 90 786 50 01

roger.eriksson@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Forsgren, Eva

Administratör

+46 90 786 59 56

Eva.Forsgren@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Funck, Christer

Chef, område

+46 981 204 02

+46 981 324 00

+46 70 632 99 39

christer.funck@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Haarala, Sari

Excerpist

+46 922 228 21

sari.haarala@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Haghjo, Abbas

Systemutvecklare

+46 90 786 59 82

abbas.haghjo@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Hedlund, Carin

Utredare

+46 90 786 57 65

Carin.Hedlund@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Hiltonen, Maria

Utvecklingsledare

+46 90 786 99 61

+46 73 809 99 61

Maria.Hiltonen@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Holmberg, Lena

Informatör

+46 90 786 63 68

lena.holmberg@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Hyvönen, Outi

Systemutvecklare

+46 922 228 08

outi.hyvonen@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Innala, Pia

Excerpist

+46 922 228 25

pia.innala@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Jaakkola, Maria

Excerpist

+46 922 228 20

maria.jaakkola@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Johannessen, Hannele

Excerpist

+46 922 228 29

hannele.johannessen@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Johansson, Gun-Marie

Administratör, ekonomi

+46 90 786 57 17

gun-marie.johansson@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Josefsson, Maria

Postdoktor (tjänstledig)

maria.josefsson@ddb.umu.se

E-post


Jänkälä, Päivi

Systemutvecklare

+46 922 228 12

Paivi.Jankala@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Karlsson, Lena

Universitetslektor, biträdande

+46 90 786 56 92

Lena.Karlsson@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Kotyrlo, Elena

Postdoktor

+46 90 786 96 77

elena.kotyrlo@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Laitinen, Ari

Datatekniker

+46 922 228 10

ari.laitinen@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Larsson, Maria

Utredare

+46 90 786 93 26

maria.larsson@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lempeä-Koskenniemi, Kaisu

Administratör, projekt

+46 922 228 07

kaisu.lempea-koskenniemi@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lindahl, Erik

Systemutvecklare

+46 90 786 50 16

erik.lindahl@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lindbäck-Segerlund, Margith

Chef, område

+46 922 228 24

+46 70 265 26 75

Margith.Lindback_Segerlund@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lindgren, Anita

Excerpist

+46 922 228 30

anita.lindgren@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lindmark, Ulla

Excerpist

+46 90 786 94 21

Ulla.Lindmark@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lingsberg, Nina

Excerpist

+46 922 228 23

Nina.Lingsberg@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Ljungberg, Jimmy

Systemutvecklare

+46 90 786 57 47

jimmy.ljungberg@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lund, Roger

Systemutvecklare

+46 922 228 02

roger.lund@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lundmark, Annica

Excerpist

+46 90 786 94 10

annica.lundmark@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lövgren, Karin

Forskare

+46 90 786 50 08

lovgren.karin@gmail.com

E-post

Ta kontakt via Lync


Malmin, Jenny

Excerpist

+46 90 786 94 15

jenny.malmin@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Mannela-Alatalo, Else-Maj

Excerpist

+46 981 204 02

+46 981 324 00

else-maj.alatalo@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Marklund, Patrik

Excerpist

+46 90 786 94 19

patrik.marklund@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Martinsson, Karianne

Excerpist

+46 90 786 94 14

karianne.martinsson@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Michalski, Mathias

Systemutvecklare

+46 90 786 68 15

mathias.michalski@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Naalisvaara, Örjan

Excerpist

+46 981 204 02

+46 981 324 00

orjan.naalisvaara@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Nilimaa, Ingegerd

Excerpist

+46 981 204 02

+46 981 324 00

ingegerd.nilimaa@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Olofsson, Gullan

Excerpist

+46 90 786 57 11

gullan.olofsson@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Olofsson, Jenny

Postdoktor

+46 90 786 70 64

jenny.olofsson@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Olsson, Carl-Johan

Universitetslektor, biträdande

+46 90 786 62 12

cj.olsson@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Onkalo, Maarit

Excerpist

+46 922 228 32

maarit.onkalo@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Pahlberg, Hans

Excerpist

+46 90 786 94 17

hans.pahlberg@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Palo, Gunhild

Arbetsledare

+46 922 228 03

gunhild.palo@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Persson, Bo

Chef, område

+46 90 786 56 86

+46 70 647 67 78

bo.persson@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Salmi, Sten

Excerpist

+46 981 204 02

+46 981 324 00

sten.salmi@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sanchez Dominguez, Maria

Postdoktor

+46 90 786 60 46

maria.sanchez@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sandow, Erika

Universitetslektor, biträdande

+46 90 786 52 94

erika.sandow@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sandström, Glenn

Postdoktor

+46 90 786 59 75

glenn.sandstrom@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sandström, Mattias

Utredare

+46 90 786 98 40

Mattias.Sandstrom@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sunnari, Leila

Excerpist

+46 922 228 34

leila.sunnari@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Tuoremaa, Inga-Britt

Excerpist

+46 981 204 02

+46 981 324 00

inga-britt.tuoremaa@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Törnlund, Erik

Utredare (tjänstledig)

+46 90 786 57 91

Erik.Tornlund@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Westberg, Annika

Utredare

+46 90 786 62 27

+46 70 509 05 60

Annika.Westberg@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Vikström, Pär

Databasansvarig

+46 90 786 60 41

par.vikstrom@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Wisselgren, Maria

Utredare (tjänstledig)

+46 90 786 50 54

+46 73 055 56 05

Maria.Wisselgren@umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Öhman, Ingrid

Excerpist

+46 922 228 28

ingrid.ohman@ddb.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync



Sidansvarig: Kaisu Lempeä-Koskenniemi
2008-11-06

Utskriftsversion