Till umu.se

Personalkatalog

Upp en nivå

Kommunikation och internationella relationer

Kontaktinformation

Adress:

Umeå universitet
SE-901 87 Umeå
Sverige

Besöksadress:

Samverkanshuset, plan 4, Universitetstorget 4

Tel:

+46 90 786 50 70

E-postadress:

info@umu.se

Webbsida:

http://www.kir.umu.se/

Avdelningar

Anknutna

International Office

Roller

Visa alla roller

Enhetschef

Ulrika Frick Lang

Biträdande enhetschef

Ulrika Bergfors Kriström

Områdeschef

Sara Berg

Olof Malmberg

Charlotte Wiberg

Personal

Sortera på:   Namn  sorteringsordning   Befattning  sorteringsordning

Ahlinder Hagberg, Jenny

Internationell koordinator

+46 90 786 60 91

+46 70 288 09 84

jenny.ahlinder@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Ali, Wasif

Internationell koordinator

+46 90 786 95 87

+46 72 539 40 04

wasif.ali@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Andersson, Peter

Övrig/annan befattning

peter.andersson@adm.umu.se

E-post


Berg, Sara

Övrig/annan befattning

+46 90 786 53 07

+46 70 394 63 40

sara.berg@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Bergfors Kriström, Ulrika

Kommunikatör

+46 90 786 65 52

+46 70 245 90 16

ulrika.bergfors@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Bergström Grahn, Jessica

Kommunikatör (tjänstledig)

+46 90 786 51 90

+46 70 787 03 17

jessica.bergstrom.grahn@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Bergvall, Camilla

Kommunikatör

+46 90 786 92 71

camilla.nilsson@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Björner, Ann-Katrin

Administratör

+46 90 786 51 30

+46 70 651 81 12

ann-katrin.bjorner@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Borgström, Andreas

Kommunikatör

+46 90 786 69 11

+46 70 541 51 90

andreas.borgstrom@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Börjesson, Hugo

Projektledare

+46 90 786 95 97

+46 70 670 67 59

hugo.borjesson@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Börresson, Jennifer

Assistent

+46 90 786 65 27

+46 72 539 32 97

jennifer.borresson@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Carlson, Linus

Art Director

+46 90 786 88 01

+46 70 208 28 88

linus.carlson@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Danley, Therese

Kommunikatör

+46 90 786 88 03

therese.danley@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Ericson, Jonas

Kommunikatör

+46 90 786 99 45

+46 70 666 18 89

jonas.ericson@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Falck, Ejvår

Administratör

+46 90 786 55 15

+46 72 233 55 15

ejvar.falck@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Forsman Lindmark, Kristina

Kommunikatör

+46 90 786 77 48

+46 70 277 80 84

kristina.lindmark@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Forssell, Petter

Internationell koordinator (tjänstledig)

+46 90 786 71 81

petter.forssell@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Frick Lang, Ulrika

Chef, kommunikation

+46 90 786 64 99

+46 70 615 64 90

ulrika.fricklang@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Gillberg, Victoria

Konsult

+46 70 912 82 67

victoria.gillberg@intellecta.se

E-post


Gradin, Helena

Internationell koordinator

+46 90 786 51 05

+46 72 539 30 97

helena.gradin@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Granström Saha, Christina

Administratör, ekonomi

+46 90 786 65 33

+46 70 210 81 13

christina.granstrom-saha@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Gärdemalm, Elin

Övrig/annan befattning

elin.gardemalm@adm.umu.se

E-post


Hammarström, Maria

Administratör, ekonomi

+46 90 786 50 70

maria.hammarstrom@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Holmberg, Marie

Internationell koordinator (tjänstledig)

+46 90 786 70 27

marie.holmberg@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Holmström, Anna

Kommunikatör

+46 90 786 65 26

+46 70 675 72 99

anna.holmstrom@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Hägglund, Kristin

Internationell koordinator

+46 90 786 64 49

kristin.hagglund@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Hörnberg, Lisa

Webbutvecklare

+46 90 786 71 03

lisa.hornberg@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Larsson, Monika

Internationell koordinator

+46 90 786 60 87

+46 72 536 16 39

monika.larsson@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lidström, Joakim

Webbutvecklare

+46 90 786 58 55

+46 70 639 99 42

joakim.lidstrom@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lidström, Jonas

Kommunikatör

+46 90 786 88 02

jonas.lidstrom@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Lie, Maud

Administratör

+46 90 786 68 54

maud.lie@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Malmberg, Olof

Chef, område

+46 90 786 90 48

+46 70 247 02 48

olof.malmberg@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Mattsson, Tord

Kommunikatör

+46 90 786 68 35

+46 70 681 47 88

tord.mattsson@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Meyers, David

Kommunikatör

+46 90 786 95 98

+46 70 587 95 97

david.meyers@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Molander, John

Marknadsförare

+46 90 786 79 08

+46 70 552 79 70

john.molander@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Munther, Magdalena

Språkkonsult

+46 90 786 92 37

+46 72 561 71 01

magdalena.munther@adm.umu.se

E-post


Nilsson, Per

Internationell strateg

+46 90 786 68 66

per.nilsson@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Nordlander, Ulrika

Kommunikatör

+46 90 786 99 29

+46 76 811 99 29

ulrika.nordlander@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Nordvall, Michael

Kommunikatör

+46 90 786 58 71

+46 70 666 83 14

michael.nordvall@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Nyström, Elisabeth

Administratör, ekonomi

+46 90 786 78 07

elisabeth.nystrom@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Olofsson, Anette

Kommunikatör

+46 90 786 58 54

+46 70 309 58 54

anette.olofsson@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Pleje, Tomas

Director musices

+46 90 786 93 71

+46 70 587 86 45

tomas.pleje@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Sjöqvist, Anna

Övrig/annan befattning

+46 90 786 58 46

ansj0040@student.umu.se

E-post

Projektassistent

+46 90 786 58 46

ansj0040@student.umu.se

E-post

Steinfurth, Karolin

Övrig/annan befattning

karolin.steinfurth@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Svanbeck, Anna

Kommunikatör

+46 90 786 58 59

anna.svanbeck@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Tenhunen, Sirpa

Föreståndare

sirpa.tenhunen@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Wahlberg, Marika

Kommunikatör

+46 90 786 64 64

marika.wahlberg@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Wiberg, Charlotte

Övrig/annan befattning

+46 90 786 77 76

charlotte.wiberg@informatik.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Wikman, Karin

Presschef

+46 90 786 50 89

+46 70 610 08 05

karin.wikman@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync


Åström, Sandra

Internationell koordinator

+46 90 786 60 83

+46 72 539 31 23

sandra.astrom@adm.umu.se

E-post

Ta kontakt via Lync



Sidansvarig: Christina Granström Saha
2008-11-06

Utskriftsversion