Hoppa direkt till innehållet
printicon
Huvudmenyn dold.

Schema

Välj vilka kurser och grupper du vill visa i ditt schema

januari 2020

  • måndag, 20 januari 2020
    09:30 till 11:15

    2.Dietetik med sjukdomslära III

    Eventtyp Föreläsning Lokal, plats S209
    Lärare: Sandra Einarsson
    Innehåll: Kurs och modulintroduktion Dietetik B
    14:00 till 14:15

    Dietetik B, 30 hp

    Eventtyp Obligatorisk
    Lärare: Sandra Einarsson
    Innehåll: Inlämning av diagnos (områdesbevakning) senast kl. 14.00 till sandra.einarsson@umu.se
  • tisdag, 21 januari 2020
    08:30 till 11:15

    2.Dietetik med sjukdomslära III

    Eventtyp Föreläsning Lokal, plats S313
    Lärare: Anna Sjödin
    Innehåll: Fysiologi för DSJ3
    11:30 till 11:45

    2.Dietetik med sjukdomslära III

    Eventtyp Handledning, Obligatorisk Lokal, plats Hörnrummet
    Lärare: Sandra Einarsson
    Innehåll: Områdesbevakning, Grupp 1
    11:45 till 12:00

    2.Dietetik med sjukdomslära III

    Eventtyp Handledning, Obligatorisk Lokal, plats Hörnrummet
    Lärare: Sandra Einarsson
    Innehåll: Områdesbevakning, Grupp 2
    12:45 till 13:00

    2.Dietetik med sjukdomslära III

    Eventtyp Handledning, Obligatorisk Lokal, plats Hörnrummet
    Lärare: Sandra Einarsson
    Innehåll: Områdesbevakning, Grupp 3
    13:00 till 13:15

    2.Dietetik med sjukdomslära III

    Eventtyp Handledning, Obligatorisk Lokal, plats Hörnrummet
    Lärare: Sandra Einarsson
    Innehåll: Områdesbevakning, Grupp 4
    13:15 till 13:30

    2.Dietetik med sjukdomslära III

    Eventtyp Handledning, Obligatorisk Lokal, plats Hörnrummet
    Lärare: Sandra Einarsson
    Innehåll: Områdesbevakning, Grupp 5
    13:30 till 13:45

    2.Dietetik med sjukdomslära III

    Eventtyp Handledning, Obligatorisk Lokal, plats Hörnrummet
    Lärare: Sandra Einarsson
    Innehåll: Områdesbevakning, Grupp 6
    13:45 till 14:00

    2.Dietetik med sjukdomslära III

    Eventtyp Handledning, Obligatorisk Lokal, plats Hörnrummet
    Lärare: Sandra Einarsson
    Innehåll: Områdesbevakning, Grupp 7
    14:00 till 14:15

    2.Dietetik med sjukdomslära III

    Eventtyp Handledning, Obligatorisk Lokal, plats Hörnrummet
    Lärare: Sandra Einarsson
    Innehåll: Områdesbevakning, Grupp 8
    14:15 till 15:00

    2.Dietetik med sjukdomslära III

    Eventtyp Handledning, Obligatorisk Lokal, plats Hörnrummet
    Lärare: Sandra Einarsson
    Innehåll: Områdesbevakning, möjlighet till handledning för grupper som inte är klara med frågeställning
  • onsdag, 22 januari 2020
    08:00 till 17:00

    Dietetik B, 30 hp

    Eventtyp Grupparbete
    Lärare: Sandra Einarsson
    Innehåll: Områdesbevakning
  • torsdag, 23 januari 2020
    08:00 till 17:00

    Dietetik B, 30 hp

    Eventtyp Grupparbete
    Lärare: Sandra Einarsson
    Innehåll: Områdesbevakning
  • fredag, 24 januari 2020
    08:00 till 17:00

    Dietetik B, 30 hp

    Eventtyp Grupparbete
    Lärare: Sandra Einarsson
    Innehåll: Områdesbevakning
  • lördag, 25 januari 2020

    Inget är schemalagt idag.

  • söndag, 26 januari 2020

    Inget är schemalagt idag.

Vecka 4 måndag, 20 januari 2020
09:30 till 11:15

2.Dietetik med sjukdomslära III

Eventtyp Föreläsning Lokal, plats S209
Lärare: Sandra Einarsson
Innehåll: Kurs och modulintroduktion Dietetik B
14:00 till 14:15

Dietetik B, 30 hp

Eventtyp Obligatorisk
Lärare: Sandra Einarsson
Innehåll: Inlämning av diagnos (områdesbevakning) senast kl. 14.00 till sandra.einarsson@umu.se
tisdag, 21 januari 2020
08:30 till 11:15

2.Dietetik med sjukdomslära III

Eventtyp Föreläsning Lokal, plats S313
Lärare: Anna Sjödin
Innehåll: Fysiologi för DSJ3
11:30 till 11:45

2.Dietetik med sjukdomslära III

Eventtyp Handledning, Obligatorisk Lokal, plats Hörnrummet
Lärare: Sandra Einarsson
Innehåll: Områdesbevakning, Grupp 1
11:45 till 12:00

2.Dietetik med sjukdomslära III

Eventtyp Handledning, Obligatorisk Lokal, plats Hörnrummet
Lärare: Sandra Einarsson
Innehåll: Områdesbevakning, Grupp 2
12:45 till 13:00

2.Dietetik med sjukdomslära III

Eventtyp Handledning, Obligatorisk Lokal, plats Hörnrummet
Lärare: Sandra Einarsson
Innehåll: Områdesbevakning, Grupp 3
13:00 till 13:15

2.Dietetik med sjukdomslära III

Eventtyp Handledning, Obligatorisk Lokal, plats Hörnrummet
Lärare: Sandra Einarsson
Innehåll: Områdesbevakning, Grupp 4
13:15 till 13:30

2.Dietetik med sjukdomslära III

Eventtyp Handledning, Obligatorisk Lokal, plats Hörnrummet
Lärare: Sandra Einarsson
Innehåll: Områdesbevakning, Grupp 5
13:30 till 13:45

2.Dietetik med sjukdomslära III

Eventtyp Handledning, Obligatorisk Lokal, plats Hörnrummet
Lärare: Sandra Einarsson
Innehåll: Områdesbevakning, Grupp 6
13:45 till 14:00

2.Dietetik med sjukdomslära III

Eventtyp Handledning, Obligatorisk Lokal, plats Hörnrummet
Lärare: Sandra Einarsson
Innehåll: Områdesbevakning, Grupp 7
14:00 till 14:15

2.Dietetik med sjukdomslära III

Eventtyp Handledning, Obligatorisk Lokal, plats Hörnrummet
Lärare: Sandra Einarsson
Innehåll: Områdesbevakning, Grupp 8
14:15 till 15:00

2.Dietetik med sjukdomslära III

Eventtyp Handledning, Obligatorisk Lokal, plats Hörnrummet
Lärare: Sandra Einarsson
Innehåll: Områdesbevakning, möjlighet till handledning för grupper som inte är klara med frågeställning
onsdag, 22 januari 2020
08:00 till 17:00

Dietetik B, 30 hp

Eventtyp Grupparbete
Lärare: Sandra Einarsson
Innehåll: Områdesbevakning
torsdag, 23 januari 2020
08:00 till 17:00

Dietetik B, 30 hp

Eventtyp Grupparbete
Lärare: Sandra Einarsson
Innehåll: Områdesbevakning
fredag, 24 januari 2020
08:00 till 17:00

Dietetik B, 30 hp

Eventtyp Grupparbete
Lärare: Sandra Einarsson
Innehåll: Områdesbevakning
lördag, 25 januari 2020
söndag, 26 januari 2020