Hoppa direkt till innehållet

Information till studenter och medarbetare med anledning av covid-19 (Uppdaterad: 26 januari 2021)

printicon

Schema

Välj vilka kurser du vill visa i ditt schema

november 2020

  • måndag, 02 november 2020
    13:00 till 16:30

    Praktik

    Eventtyp Förberedelse Lokal Fys1
    Lärare: Ulrika Aasa
    Innehåll: Specifik ledundersökning praktik 1 Grupperna A1 och A2 (Eva T)
    13:00 till 16:30

    Praktik

    Eventtyp Förberedelse Lokal Fys3
    Lärare: Ulrika Aasa
    Innehåll: Egna studier specifik ledundersökning
  • tisdag, 03 november 2020

    Inget är schemalagt idag.

  • onsdag, 04 november 2020

    Inget är schemalagt idag.

  • torsdag, 05 november 2020
    08:30 till 12:00

    Fysioterapi vid muskuloskeletala problem, 7,5 hp

    Eventtyp Föreläsning Lokal NAT.D.200
    Lärare: Ulrika Aasa
    Innehåll: ICF halvklass 8.30-10.00 samt 10.30-12.00
    08:30 till 12:00

    Praktik

    Eventtyp Obligatorisk Lokal Fys1
    Lärare: Ulrika Aasa
    Innehåll: halvklass, grupp A 8.30-10.00, grupp B 10.30-12.00 PRICE med Matthias Tegern. Andra halvklassen ICF (inspelad film)
    13:00 till 16:30

    Praktik

    Eventtyp Obligatorisk Lokal Fys1
    Lärare: Ulrika Aasa
    Innehåll: Specifik ledundersökning praktik 2 Grupperna A1 och A2 (Åsa)
    13:00 till 16:30

    Praktik

    Eventtyp Förberedelse Lokal Fys2
    Lärare: Ulrika Aasa
    Innehåll: Specifik ledundersökning egen träning för grupp B = Eva (andra halvan av halvklassen är på IKSU och har vattenträning). B1 är på IKSU kl. 13.00 och tränar kl. 14.30, B2 tränar kl. 13.00 och är på IKSU kl 14.30.
    13:00 till 16:30

    Praktik

    Eventtyp Förberedelse Lokal Fys3
    Lärare: Ulrika Aasa
    Innehåll: Specifik ledundersökning egen träning för grupp B = Eva (andra halvan av halvklassen är på IKSU och har vattenträning). B1 är på IKSU kl. 13.00 och tränar kl. 14.30, B2 tränar kl. 13.00 och är på IKSU kl 14.30.
  • fredag, 06 november 2020
    08:30 till 12:00

    Praktik

    Eventtyp Obligatorisk Lokal Fys1
    Lärare: Ulrika Aasa
    Innehåll: Specifik ledundersökning i halvklass för grupperna B1 och B2 = Eva. Andra halvan har möjlighet till självträning i Fys 2 och Fys3)
    08:30 till 12:00

    Fysioterapi vid muskuloskeletala problem, 7,5 hp

    Eventtyp Förberedelse Lokal Fys2
    Lärare: Ulrika Aasa
    Innehåll: Grupp A1 möjlighet till egen träning specifik ledundersökning. Specifik ledunderseökning i halvklass för grupperna B1 och B2 sker i FYS1.
    08:30 till 12:00

    Fysioterapi vid muskuloskeletala problem, 7,5 hp

    Eventtyp Förberedelse Lokal Fys3
    Lärare: Ulrika Aasa
    Innehåll: Grupp A2 möjlighet till egen träning specifik ledundersökning. Grupp A1 är i FYS2. Specifik ledundersökning i halvklass för grupperna B1 och B2 sker i FYS1.
    12:30 till 14:00

    Fysioterapi vid muskuloskeletala problem, 7,5 hp

    Eventtyp Obligatorisk Lokal Fys1
    Lärare: Ulrika Aasa
    Innehåll: Specifik ledundersökning praktik 2 grupp A2 kl. 12.30-14.00, därefter vattenträning på IKSU
    13:00 till 16:30

    Fysioterapi vid muskuloskeletala problem, 7,5 hp

    Eventtyp Förberedelse Lokal Fys2
    Lärare: Ulrika Aasa
    Innehåll: Möjlighet till egen träning specifik ledundersökning grupp B1
    13:00 till 16:30

    Fysioterapi vid muskuloskeletala problem, 7,5 hp

    Eventtyp Förberedelse Lokal Fys3
    Lärare: Ulrika Aasa
    Innehåll: Möjlighet till egen träning specifik ledundersökning grupp B2
    15:00 till 16:30

    Fysioterapi vid muskuloskeletala problem, 7,5 hp

    Eventtyp Obligatorisk Lokal Fys1
    Lärare: Ulrika Aasa
    Innehåll: Specifik ledundersökning praktik 2 grupp A1 kl. 15.00-16.30, direkt efter vattenträning på IKSU som är kl. 13.00-14.30. Ok att bli någon minut sen - men inte mer :-)
  • lördag, 07 november 2020

    Inget är schemalagt idag.

  • söndag, 08 november 2020

    Inget är schemalagt idag.

Vecka 45 måndag, 02 november 2020
13:00 till 16:30

Praktik

Eventtyp Förberedelse Lokal Fys1
Lärare: Ulrika Aasa
Innehåll: Specifik ledundersökning praktik 1 Grupperna A1 och A2 (Eva T)
13:00 till 16:30

Praktik

Eventtyp Förberedelse Lokal Fys3
Lärare: Ulrika Aasa
Innehåll: Egna studier specifik ledundersökning
tisdag, 03 november 2020
onsdag, 04 november 2020
torsdag, 05 november 2020
08:30 till 12:00

Fysioterapi vid muskuloskeletala problem, 7,5 hp

Eventtyp Föreläsning Lokal NAT.D.200
Lärare: Ulrika Aasa
Innehåll: ICF halvklass 8.30-10.00 samt 10.30-12.00
08:30 till 12:00

Praktik

Eventtyp Obligatorisk Lokal Fys1
Lärare: Ulrika Aasa
Innehåll: halvklass, grupp A 8.30-10.00, grupp B 10.30-12.00 PRICE med Matthias Tegern. Andra halvklassen ICF (inspelad film)
13:00 till 16:30

Praktik

Eventtyp Obligatorisk Lokal Fys1
Lärare: Ulrika Aasa
Innehåll: Specifik ledundersökning praktik 2 Grupperna A1 och A2 (Åsa)
13:00 till 16:30

Praktik

Eventtyp Förberedelse Lokal Fys2
Lärare: Ulrika Aasa
Innehåll: Specifik ledundersökning egen träning för grupp B = Eva (andra halvan av halvklassen är på IKSU och har vattenträning). B1 är på IKSU kl. 13.00 och tränar kl. 14.30, B2 tränar kl. 13.00 och är på IKSU kl 14.30.
13:00 till 16:30

Praktik

Eventtyp Förberedelse Lokal Fys3
Lärare: Ulrika Aasa
Innehåll: Specifik ledundersökning egen träning för grupp B = Eva (andra halvan av halvklassen är på IKSU och har vattenträning). B1 är på IKSU kl. 13.00 och tränar kl. 14.30, B2 tränar kl. 13.00 och är på IKSU kl 14.30.
fredag, 06 november 2020
08:30 till 12:00

Praktik

Eventtyp Obligatorisk Lokal Fys1
Lärare: Ulrika Aasa
Innehåll: Specifik ledundersökning i halvklass för grupperna B1 och B2 = Eva. Andra halvan har möjlighet till självträning i Fys 2 och Fys3)
08:30 till 12:00

Fysioterapi vid muskuloskeletala problem, 7,5 hp

Eventtyp Förberedelse Lokal Fys2
Lärare: Ulrika Aasa
Innehåll: Grupp A1 möjlighet till egen träning specifik ledundersökning. Specifik ledunderseökning i halvklass för grupperna B1 och B2 sker i FYS1.
08:30 till 12:00

Fysioterapi vid muskuloskeletala problem, 7,5 hp

Eventtyp Förberedelse Lokal Fys3
Lärare: Ulrika Aasa
Innehåll: Grupp A2 möjlighet till egen träning specifik ledundersökning. Grupp A1 är i FYS2. Specifik ledundersökning i halvklass för grupperna B1 och B2 sker i FYS1.
12:30 till 14:00

Fysioterapi vid muskuloskeletala problem, 7,5 hp

Eventtyp Obligatorisk Lokal Fys1
Lärare: Ulrika Aasa
Innehåll: Specifik ledundersökning praktik 2 grupp A2 kl. 12.30-14.00, därefter vattenträning på IKSU
13:00 till 16:30

Fysioterapi vid muskuloskeletala problem, 7,5 hp

Eventtyp Förberedelse Lokal Fys2
Lärare: Ulrika Aasa
Innehåll: Möjlighet till egen träning specifik ledundersökning grupp B1
13:00 till 16:30

Fysioterapi vid muskuloskeletala problem, 7,5 hp

Eventtyp Förberedelse Lokal Fys3
Lärare: Ulrika Aasa
Innehåll: Möjlighet till egen träning specifik ledundersökning grupp B2
15:00 till 16:30

Fysioterapi vid muskuloskeletala problem, 7,5 hp

Eventtyp Obligatorisk Lokal Fys1
Lärare: Ulrika Aasa
Innehåll: Specifik ledundersökning praktik 2 grupp A1 kl. 15.00-16.30, direkt efter vattenträning på IKSU som är kl. 13.00-14.30. Ok att bli någon minut sen - men inte mer :-)
lördag, 07 november 2020
söndag, 08 november 2020