"False"
Hoppa direkt till innehållet
printicon
Huvudmenyn dold.

Schema

Välj vilka kurser och grupper du vill visa i ditt schema

aug/sep 2023

  • måndag, 28 augusti 2023
    08:30 till 12:00

    Radiografi III, 22,5 hp

    Eventtyp Lektion Lokal, plats NAT.A1.332
    Lärare: Carlos Tejera
    Innehåll: Kursintro/upprop
  • tisdag, 29 augusti 2023
    09:00 till 12:00

    Radiografi III, 22,5 hp

    Eventtyp Lektion Lokal, plats NAT.C1.203
    Lärare: Carlos Tejera
    Innehåll: F: Barnradiologi del II
  • onsdag, 30 augusti 2023
    10:00 till 12:00

    Radiografi III, 22,5 hp

    Eventtyp Lektion Lokal, plats NAT.C1.313
    Lärare: Cathleen Sandelin Kennedy
    Innehåll: Förberedelse i grupp kontrastmedel
    10:00 till 12:00

    Radiografi III, 22,5 hp

    Eventtyp Lektion Lokal, plats NAT.C2.312
    Lärare: Cathleen Sandelin Kennedy
    Innehåll: Förberedelse i grupp kontrastmedel
    10:00 till 12:00

    Radiografi III, 22,5 hp

    Eventtyp Lektion Lokal, plats NAT.C2.334
    Lärare: Cathleen Sandelin Kennedy
    Innehåll: Förberedelse i grupp kontrastmedel
    13:00 till 16:00

    Radiografi III, 22,5 hp

    Eventtyp Lektion Lokal, plats NAT.A1.332
    Lärare: Cathleen Sandelin Kennedy
    Innehåll: F: Kontrastmedel (administration och akutberedskap)
  • torsdag, 31 augusti 2023

    Inget är schemalagt idag.

  • fredag, 01 september 2023
    09:00 till 12:00

    Radiografi III, 22,5 hp

    Eventtyp Lektion Lokal, plats NAT.C1.213
    Lärare: Carlos Tejera
    Innehåll: F: Bemötande av små och stora barn Barns upplevelse av en röntgenundersökning
    13:00 till 15:30

    Radiografi III, 22,5 hp

    Eventtyp Lektion Lokal, plats NAT.C1.213
    Lärare: Carlos Tejera
    Innehåll: Fika med lärare + resurstid 1: VFU-portfolio, arbete, checklista, dosimetrar mm Information från den internationella gruppen Även Nordradiografi
  • lördag, 02 september 2023

    Inget är schemalagt idag.

  • söndag, 03 september 2023

    Inget är schemalagt idag.

Vecka 35 måndag, 28 augusti 2023
08:30 till 12:00

Radiografi III, 22,5 hp

Eventtyp Lektion Lokal, plats NAT.A1.332
Lärare: Carlos Tejera
Innehåll: Kursintro/upprop
tisdag, 29 augusti 2023
09:00 till 12:00

Radiografi III, 22,5 hp

Eventtyp Lektion Lokal, plats NAT.C1.203
Lärare: Carlos Tejera
Innehåll: F: Barnradiologi del II
onsdag, 30 augusti 2023
10:00 till 12:00

Radiografi III, 22,5 hp

Eventtyp Lektion Lokal, plats NAT.C1.313
Lärare: Cathleen Sandelin Kennedy
Innehåll: Förberedelse i grupp kontrastmedel
10:00 till 12:00

Radiografi III, 22,5 hp

Eventtyp Lektion Lokal, plats NAT.C2.312
Lärare: Cathleen Sandelin Kennedy
Innehåll: Förberedelse i grupp kontrastmedel
10:00 till 12:00

Radiografi III, 22,5 hp

Eventtyp Lektion Lokal, plats NAT.C2.334
Lärare: Cathleen Sandelin Kennedy
Innehåll: Förberedelse i grupp kontrastmedel
13:00 till 16:00

Radiografi III, 22,5 hp

Eventtyp Lektion Lokal, plats NAT.A1.332
Lärare: Cathleen Sandelin Kennedy
Innehåll: F: Kontrastmedel (administration och akutberedskap)
torsdag, 31 augusti 2023
fredag, 01 september 2023
09:00 till 12:00

Radiografi III, 22,5 hp

Eventtyp Lektion Lokal, plats NAT.C1.213
Lärare: Carlos Tejera
Innehåll: F: Bemötande av små och stora barn Barns upplevelse av en röntgenundersökning
13:00 till 15:30

Radiografi III, 22,5 hp

Eventtyp Lektion Lokal, plats NAT.C1.213
Lärare: Carlos Tejera
Innehåll: Fika med lärare + resurstid 1: VFU-portfolio, arbete, checklista, dosimetrar mm Information från den internationella gruppen Även Nordradiografi
lördag, 02 september 2023
söndag, 03 september 2023