"False"
Skip to content

Students who have not changed their password since 7 May cannot log in to the student web. Read about how to change your password.

printicon
Main menu hidden.

Schedule

Choose what courses and groups you want to display in your schedule

January 2024

  • Sunday, 14 January 2024

    Nothing is scheduled today.

  • Monday, 15 January 2024
    08:30 to 09:30

    Klinisk kurs 4, 30 hp

    Event type Mandatory Room, location ÖSD Beta
    Zoom
    Teacher: Peter Asellus
    Content: Intro med genomgång av kursens mål.
    09:30 to 10:00

    Klinisk kurs 4, 30 hp

    Event type Mandatory Room, location Zoom
    Teacher: Peter Asellus
    Content: Lokalt upprop
    10:30 to 11:15

    Psykiatri

    Event type Lecture Room, location Zoom
    Teacher: Martin Maripuu
    Content: PS002 Diagnostik
    11:15 to 12:00

    Psykiatri

    Event type Lecture Room, location Zoom
    Teacher: Martin Maripuu
    Content: Ämnesintroduktion
    13:00 to 13:45

    Neurologi

    Event type Lecture Room, location Zoom
    Teacher: Jonatan Salzer
    Content: Ämnesintroduktion
    13:45 to 15:15

    Öron, näsa och halssjukdomar ÖNH

    Event type Lecture Room, location ÖSD Epsilon
    Zoom
    Teacher: Thorbjörn Holmlund
    Content: Ämnesintroduktion och info kring US-teknik
    15:45 to 17:00

    Ögon

    Event type Lecture Room, location ÖSD Epsilon
    Zoom
    Teacher: Anders Behndig
    Content: Ämnesintroduktion och Og001 Optik
  • Tuesday, 16 January 2024
    08:30 to 10:00

    Neurologi

    Event type Egen tid att se Room, location Inspelat material
    Group: LPT9.U.M, LPT9.U.N, LPT9.U.O, LPT9.U.P, LPT9.U.Q, LPT9.U.R
    Content: N023 Symtomlära
    08:30 to 10:00

    Öron, näsa och halssjukdomar ÖNH

    Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
    Teacher: Mimmi Werner, Thorbjörn Holmlund
    Group: LPT9.U.A, LPT9.U.B, LPT9.U.C, LPT9.U.D, LPT9.U.E, LPT9.U.F
    Content: US-Teknik 1. Föreläsningssal A82
    08:30 to 10:00

    Ögon

    Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
    Teacher: Anders Behndig
    Group: LPT9.U.K, LPT9.U.L, LPT9.U.G, LPT9.U.H, LPT9.U.I, LPT9.U.J
    Content: US-teknik 1 Ögonmottagningen Målpunkt A och B plan 7
    08:30 to 12:00

    Psykiatri

    Event type Lecture Room, location Zoom
    Teacher: Louise Öhlund
    Group: LPT9.U.S, LPT9.U.T, LPT9.U.U, LPT9.U.V, LPT9.U.X, LPT9.U.Y, LPT9.SU.A, LPT9.SU.B, LPT9.SY.A, LPT9.SY.B
    Content: Statusövningar Lösen till ZOOM = jamboaa
    10:30 to 12:00

    Neurologi

    Event type Status Room, location 228 KTC - Amanuensen
    Group: LPT9.U.M, LPT9.U.N, LPT9.U.O, LPT9.U.P, LPT9.U.Q, LPT9.U.R
    Content: Nervstatusträning CB H22
    10:30 to 12:00

    Öron, näsa och halssjukdomar ÖNH

    Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
    Teacher: Mimmi Werner, Thorbjörn Holmlund
    Group: LPT9.U.K, LPT9.U.L, LPT9.U.G, LPT9.U.H, LPT9.U.I, LPT9.U.J
    Content: US-Teknik 1. Föreläsningssal A82
    10:30 to 12:00

    Ögon

    Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
    Teacher: Anders Behndig
    Group: LPT9.U.A, LPT9.U.B, LPT9.U.C, LPT9.U.D, LPT9.U.E, LPT9.U.F
    Content: US-teknik 1 Ögonmottagningen Målpunkt A och B plan 7
    13:00 to 14:30

    Neurologi

    Event type Egen tid att se Room, location Inspelat material
    Group: LPT9.U.A, LPT9.U.B, LPT9.U.C, LPT9.U.D, LPT9.U.E, LPT9.U.F
    Content: N023 Symtomlära
    13:00 to 14:30

    Öron, näsa och halssjukdomar ÖNH

    Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
    Teacher: Mimmi Werner, Thorbjörn Holmlund
    Group: LPT9.U.M, LPT9.U.N, LPT9.U.O, LPT9.U.P, LPT9.U.Q, LPT9.U.R
    Content: US-Teknik 1. Föreläsningssal A82
    13:00 to 14:30

    Ögon

    Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
    Teacher: Anders Behndig
    Group: LPT9.U.S, LPT9.U.T, LPT9.U.U, LPT9.U.V, LPT9.U.X, LPT9.U.Y
    Content: US-teknik 1 Ögonmottagningen Målpunkt A och B plan 7
    13:00 to 16:30

    Psykiatri

    Event type Lecture Room, location Zoom
    Teacher: Louise Öhlund
    Group: LPT9.U.K, LPT9.U.L, LPT9.U.G, LPT9.U.H, LPT9.U.I, LPT9.U.J
    Content: Statusövningar Lösen till ZOOM = jamboaa
    15:00 to 16:30

    Neurologi

    Event type Status Room, location 228 KTC - Amanuensen
    Group: LPT9.U.A, LPT9.U.B, LPT9.U.C, LPT9.U.D, LPT9.U.E, LPT9.U.F
    Content: Nervstatusträning CB H22
    15:00 to 16:30

    Öron, näsa och halssjukdomar ÖNH

    Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
    Teacher: Mimmi Werner, Thorbjörn Holmlund
    Group: LPT9.U.S, LPT9.U.T, LPT9.U.U, LPT9.U.V, LPT9.U.X, LPT9.U.Y
    Content: US-Teknik 1. Föreläsningssal A82
    15:00 to 16:30

    Ögon

    Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
    Teacher: Anders Behndig
    Group: LPT9.U.M, LPT9.U.N, LPT9.U.O, LPT9.U.P, LPT9.U.Q, LPT9.U.R
    Content: US-teknik 1 Ögonmottagningen Målpunkt A och B plan 7
  • Wednesday, 17 January 2024
    08:30 to 10:00

    Neurologi

    Event type Egen tid att se Room, location Inspelat material
    Group: LPT9.U.S, LPT9.U.T, LPT9.U.U, LPT9.U.V, LPT9.U.X, LPT9.U.Y
    Content: N023 Symtomlära - Karin Forsberg
    08:30 to 12:00

    Psykiatri

    Event type Lecture Room, location Zoom
    Teacher: Matilda Naesström
    Group: LPT9.U.M, LPT9.U.N, LPT9.U.O, LPT9.U.P, LPT9.U.Q, LPT9.U.R
    Content: Statusövningar
    08:30 to 12:00

    Ögon

    Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
    Teacher: Anders Behndig
    Group: LPT9.U.K, LPT9.U.L, LPT9.U.G, LPT9.U.H, LPT9.U.I, LPT9.U.J
    Content: US-teknik 2-3 Ögonmottagningen Målpunkt A och B plan 7 Samt Foto AB01
    08:30 to 12:00

    Öron, näsa och halssjukdomar ÖNH

    Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
    Teacher: Mimmi Werner, Thorbjörn Holmlund
    Group: LPT9.U.A, LPT9.U.B, LPT9.U.C, LPT9.U.D, LPT9.U.E, LPT9.U.F
    Content: US-teknik 2-3 Föreläsningssal A82
    10:30 to 12:00

    Neurologi

    Teacher: Jan Malm
    Group: LPT9.U.S, LPT9.U.T, LPT9.U.U, LPT9.U.V, LPT9.U.X, LPT9.U.Y
    Content: Nervstatusträning CB H22
    13:00 to 14:30

    Neurologi

    Event type Egen tid att se Room, location Inspelat material
    Group: LPT9.U.K, LPT9.U.L, LPT9.U.G, LPT9.U.H, LPT9.U.I, LPT9.U.J
    Content: N023 Symtomlära - Karin Forsberg
    13:00 to 16:30

    Psykiatri

    Event type Lecture Room, location Zoom
    Teacher: Matilda Naesström
    Group: LPT9.ÖSD.A, LPT9.ÖSD.B, LPT9.ÖSD.C, LPT9.ÖSD.D, LPT9.U.A, LPT9.U.B, LPT9.U.C, LPT9.U.D, LPT9.U.E, LPT9.U.F
    Content: Statusövningar
    13:00 to 16:30

    Ögon

    Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
    Teacher: Anders Behndig
    Group: LPT9.U.S, LPT9.U.T, LPT9.U.U, LPT9.U.V, LPT9.U.X, LPT9.U.Y
    Content: US-teknik 2-3 Ögonmottagningen Målpunkt A och B plan 7 Samt Foto AB01
    13:00 to 16:30

    Öron, näsa och halssjukdomar ÖNH

    Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
    Teacher: Mimmi Werner, Thorbjörn Holmlund
    Group: LPT9.U.M, LPT9.U.N, LPT9.U.O, LPT9.U.P, LPT9.U.Q, LPT9.U.R
    Content: US-teknik 2-3 Föreläsningssal A82
    15:00 to 16:30

    Neurologi

    Teacher: Rickard Sjöberg
    Group: LPT9.U.K, LPT9.U.L, LPT9.U.G, LPT9.U.H, LPT9.U.I, LPT9.U.J
    Content: Nervstatusträning CB H22
  • Thursday, 18 January 2024
    08:00 to 17:00

    Professionell utveckling PU

    Event type Meeting Room, location 5B P6 Stora hörsalen
    5B P6 Grupprum 1
    Teacher: David Lindquist
    Content: Professionell utveckling Figuranter och handledare
    09:00 to 16:30

    Professionell utveckling PU

    Teacher: Aleksandra McGrath
    Content: PU Konsultation Steg 5
  • Friday, 19 January 2024
    08:00 to 16:30

    Professionell utveckling PU

    Teacher: Aleksandra McGrath
    Content: PU Konsultation Steg 5
    08:00 to 17:00

    Professionell utveckling PU

    Event type Meeting Room, location 5B P6 Stora hörsalen
    5B P6 Grupprum 1
    Teacher: David Lindquist
    Content: Professionell utveckling Figuranter och handledare
  • Saturday, 20 January 2024

    Nothing is scheduled today.

Week 3 Sunday, 14 January 2024
Monday, 15 January 2024
08:30 to 09:30

Klinisk kurs 4, 30 hp

Event type Mandatory Room, location ÖSD Beta
Zoom
Teacher: Peter Asellus
Content: Intro med genomgång av kursens mål.
09:30 to 10:00

Klinisk kurs 4, 30 hp

Event type Mandatory Room, location Zoom
Teacher: Peter Asellus
Content: Lokalt upprop
10:30 to 11:15

Psykiatri

Event type Lecture Room, location Zoom
Teacher: Martin Maripuu
Content: PS002 Diagnostik
11:15 to 12:00

Psykiatri

Event type Lecture Room, location Zoom
Teacher: Martin Maripuu
Content: Ämnesintroduktion
13:00 to 13:45

Neurologi

Event type Lecture Room, location Zoom
Teacher: Jonatan Salzer
Content: Ämnesintroduktion
13:45 to 15:15

Öron, näsa och halssjukdomar ÖNH

Event type Lecture Room, location ÖSD Epsilon
Zoom
Teacher: Thorbjörn Holmlund
Content: Ämnesintroduktion och info kring US-teknik
15:45 to 17:00

Ögon

Event type Lecture Room, location ÖSD Epsilon
Zoom
Teacher: Anders Behndig
Content: Ämnesintroduktion och Og001 Optik
Tuesday, 16 January 2024
08:30 to 10:00

Neurologi

Event type Egen tid att se Room, location Inspelat material
Group: LPT9.U.M, LPT9.U.N, LPT9.U.O, LPT9.U.P, LPT9.U.Q, LPT9.U.R
Content: N023 Symtomlära
08:30 to 10:00

Öron, näsa och halssjukdomar ÖNH

Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
Teacher: Mimmi Werner, Thorbjörn Holmlund
Group: LPT9.U.A, LPT9.U.B, LPT9.U.C, LPT9.U.D, LPT9.U.E, LPT9.U.F
Content: US-Teknik 1. Föreläsningssal A82
08:30 to 10:00

Ögon

Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
Teacher: Anders Behndig
Group: LPT9.U.K, LPT9.U.L, LPT9.U.G, LPT9.U.H, LPT9.U.I, LPT9.U.J
Content: US-teknik 1 Ögonmottagningen Målpunkt A och B plan 7
08:30 to 12:00

Psykiatri

Event type Lecture Room, location Zoom
Teacher: Louise Öhlund
Group: LPT9.U.S, LPT9.U.T, LPT9.U.U, LPT9.U.V, LPT9.U.X, LPT9.U.Y, LPT9.SU.A, LPT9.SU.B, LPT9.SY.A, LPT9.SY.B
Content: Statusövningar Lösen till ZOOM = jamboaa
10:30 to 12:00

Neurologi

Event type Status Room, location 228 KTC - Amanuensen
Group: LPT9.U.M, LPT9.U.N, LPT9.U.O, LPT9.U.P, LPT9.U.Q, LPT9.U.R
Content: Nervstatusträning CB H22
10:30 to 12:00

Öron, näsa och halssjukdomar ÖNH

Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
Teacher: Mimmi Werner, Thorbjörn Holmlund
Group: LPT9.U.K, LPT9.U.L, LPT9.U.G, LPT9.U.H, LPT9.U.I, LPT9.U.J
Content: US-Teknik 1. Föreläsningssal A82
10:30 to 12:00

Ögon

Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
Teacher: Anders Behndig
Group: LPT9.U.A, LPT9.U.B, LPT9.U.C, LPT9.U.D, LPT9.U.E, LPT9.U.F
Content: US-teknik 1 Ögonmottagningen Målpunkt A och B plan 7
13:00 to 14:30

Neurologi

Event type Egen tid att se Room, location Inspelat material
Group: LPT9.U.A, LPT9.U.B, LPT9.U.C, LPT9.U.D, LPT9.U.E, LPT9.U.F
Content: N023 Symtomlära
13:00 to 14:30

Öron, näsa och halssjukdomar ÖNH

Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
Teacher: Mimmi Werner, Thorbjörn Holmlund
Group: LPT9.U.M, LPT9.U.N, LPT9.U.O, LPT9.U.P, LPT9.U.Q, LPT9.U.R
Content: US-Teknik 1. Föreläsningssal A82
13:00 to 14:30

Ögon

Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
Teacher: Anders Behndig
Group: LPT9.U.S, LPT9.U.T, LPT9.U.U, LPT9.U.V, LPT9.U.X, LPT9.U.Y
Content: US-teknik 1 Ögonmottagningen Målpunkt A och B plan 7
13:00 to 16:30

Psykiatri

Event type Lecture Room, location Zoom
Teacher: Louise Öhlund
Group: LPT9.U.K, LPT9.U.L, LPT9.U.G, LPT9.U.H, LPT9.U.I, LPT9.U.J
Content: Statusövningar Lösen till ZOOM = jamboaa
15:00 to 16:30

Neurologi

Event type Status Room, location 228 KTC - Amanuensen
Group: LPT9.U.A, LPT9.U.B, LPT9.U.C, LPT9.U.D, LPT9.U.E, LPT9.U.F
Content: Nervstatusträning CB H22
15:00 to 16:30

Öron, näsa och halssjukdomar ÖNH

Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
Teacher: Mimmi Werner, Thorbjörn Holmlund
Group: LPT9.U.S, LPT9.U.T, LPT9.U.U, LPT9.U.V, LPT9.U.X, LPT9.U.Y
Content: US-Teknik 1. Föreläsningssal A82
15:00 to 16:30

Ögon

Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
Teacher: Anders Behndig
Group: LPT9.U.M, LPT9.U.N, LPT9.U.O, LPT9.U.P, LPT9.U.Q, LPT9.U.R
Content: US-teknik 1 Ögonmottagningen Målpunkt A och B plan 7
Wednesday, 17 January 2024
08:30 to 10:00

Neurologi

Event type Egen tid att se Room, location Inspelat material
Group: LPT9.U.S, LPT9.U.T, LPT9.U.U, LPT9.U.V, LPT9.U.X, LPT9.U.Y
Content: N023 Symtomlära - Karin Forsberg
08:30 to 12:00

Psykiatri

Event type Lecture Room, location Zoom
Teacher: Matilda Naesström
Group: LPT9.U.M, LPT9.U.N, LPT9.U.O, LPT9.U.P, LPT9.U.Q, LPT9.U.R
Content: Statusövningar
08:30 to 12:00

Ögon

Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
Teacher: Anders Behndig
Group: LPT9.U.K, LPT9.U.L, LPT9.U.G, LPT9.U.H, LPT9.U.I, LPT9.U.J
Content: US-teknik 2-3 Ögonmottagningen Målpunkt A och B plan 7 Samt Foto AB01
08:30 to 12:00

Öron, näsa och halssjukdomar ÖNH

Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
Teacher: Mimmi Werner, Thorbjörn Holmlund
Group: LPT9.U.A, LPT9.U.B, LPT9.U.C, LPT9.U.D, LPT9.U.E, LPT9.U.F
Content: US-teknik 2-3 Föreläsningssal A82
10:30 to 12:00

Neurologi

Teacher: Jan Malm
Group: LPT9.U.S, LPT9.U.T, LPT9.U.U, LPT9.U.V, LPT9.U.X, LPT9.U.Y
Content: Nervstatusträning CB H22
13:00 to 14:30

Neurologi

Event type Egen tid att se Room, location Inspelat material
Group: LPT9.U.K, LPT9.U.L, LPT9.U.G, LPT9.U.H, LPT9.U.I, LPT9.U.J
Content: N023 Symtomlära - Karin Forsberg
13:00 to 16:30

Psykiatri

Event type Lecture Room, location Zoom
Teacher: Matilda Naesström
Group: LPT9.ÖSD.A, LPT9.ÖSD.B, LPT9.ÖSD.C, LPT9.ÖSD.D, LPT9.U.A, LPT9.U.B, LPT9.U.C, LPT9.U.D, LPT9.U.E, LPT9.U.F
Content: Statusövningar
13:00 to 16:30

Ögon

Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
Teacher: Anders Behndig
Group: LPT9.U.S, LPT9.U.T, LPT9.U.U, LPT9.U.V, LPT9.U.X, LPT9.U.Y
Content: US-teknik 2-3 Ögonmottagningen Målpunkt A och B plan 7 Samt Foto AB01
13:00 to 16:30

Öron, näsa och halssjukdomar ÖNH

Event type Mandatory, Us-teknik Room, location NUS
Teacher: Mimmi Werner, Thorbjörn Holmlund
Group: LPT9.U.M, LPT9.U.N, LPT9.U.O, LPT9.U.P, LPT9.U.Q, LPT9.U.R
Content: US-teknik 2-3 Föreläsningssal A82
15:00 to 16:30

Neurologi

Teacher: Rickard Sjöberg
Group: LPT9.U.K, LPT9.U.L, LPT9.U.G, LPT9.U.H, LPT9.U.I, LPT9.U.J
Content: Nervstatusträning CB H22
Thursday, 18 January 2024
08:00 to 17:00

Professionell utveckling PU

Event type Meeting Room, location 5B P6 Stora hörsalen, 5B P6 Grupprum 1
Teacher: David Lindquist
Content: Professionell utveckling Figuranter och handledare
09:00 to 16:30

Professionell utveckling PU

Teacher: Aleksandra McGrath
Content: PU Konsultation Steg 5
Friday, 19 January 2024
08:00 to 16:30

Professionell utveckling PU

Teacher: Aleksandra McGrath
Content: PU Konsultation Steg 5
08:00 to 17:00

Professionell utveckling PU

Event type Meeting Room, location 5B P6 Stora hörsalen, 5B P6 Grupprum 1
Teacher: David Lindquist
Content: Professionell utveckling Figuranter och handledare
Saturday, 20 January 2024