Hoppa direkt till innehållet
printicon
Huvudmenyn dold.

Schema

Välj vilka kurser och grupper du vill visa i ditt schema

apr/maj 2022

  • måndag, 25 april 2022
    09:00 till 10:00

    Morfologi, 10 hp

    Eventtyp Upprop Lokal, plats BIO.A.206 - Aula Anatomica
    Lärare: Ludmila Novikova, Ana Virel
    Innehåll: 9.00-10.00 UPPROP Ana Virel & Ludmila Novikova
    10:15 till 12:00

    Morfologi, 10 hp

    Eventtyp Föreläsning Lokal, plats BIO.A.206 - Aula Anatomica
    Lärare: Jonas von Hofsten
    Innehåll: Epitel & Körtelvävnad (H)
    13:15 till 16:00

    Morfologi, 10 hp

    Eventtyp Självstudier
  • tisdag, 26 april 2022
    09:15 till 12:00

    Morfologi, 10 hp

    Eventtyp Föreläsning Lokal, plats Hörsal NAT.D.360
    Lärare: Mikko Lammi
    Innehåll: Bindväv, brosk, ben & fettvävnad (H)
  • onsdag, 27 april 2022
    09:15 till 12:00

    Morfologi, 10 hp

    Eventtyp Föreläsning Lokal, plats BIO.A.206 - Aula Anatomica
    Lärare: Roine El-Habta
    Innehåll: Rörelseapparaten I (A)
    13:15 till 16:00

    Morfologi, 10 hp

    Eventtyp Självstudier
  • torsdag, 28 april 2022
    09:15 till 12:00

    Morfologi, 10 hp

    Eventtyp Föreläsning Lokal, plats BIO.A.206 - Aula Anatomica
    Lärare: Roine El-Habta
    Innehåll: Rörelseapparaten II (A) Skelettmuskulatur
    13:00 till 16:00

    Morfologi, 10 hp

    Eventtyp Se kommentar
    Lärare: Daniel Kostic
    Innehåll: Vaccinering enligt vaccinationsprogrammet, dos 1 Backen HC Studenter med efternamn G-Z
  • fredag, 29 april 2022
    10:15 till 12:00

    Morfologi, 10 hp

    Eventtyp Föreläsning Lokal, plats Hörsal NAT.D.320
    Lärare: Jonas von Hofsten
    Innehåll: Muskelvävnad (H)
    13:15 till 16:00

    Morfologi, 10 hp

    Eventtyp Självstudier
  • lördag, 30 april 2022

    Inget är schemalagt idag.

  • söndag, 01 maj 2022

    Inget är schemalagt idag.

Vecka 17 måndag, 25 april 2022
09:00 till 10:00

Morfologi, 10 hp

Eventtyp Upprop Lokal, plats BIO.A.206 - Aula Anatomica
Lärare: Ludmila Novikova, Ana Virel
Innehåll: 9.00-10.00 UPPROP Ana Virel & Ludmila Novikova
10:15 till 12:00

Morfologi, 10 hp

Eventtyp Föreläsning Lokal, plats BIO.A.206 - Aula Anatomica
Lärare: Jonas von Hofsten
Innehåll: Epitel & Körtelvävnad (H)
13:15 till 16:00

Morfologi, 10 hp

Eventtyp Självstudier
tisdag, 26 april 2022
09:15 till 12:00

Morfologi, 10 hp

Eventtyp Föreläsning Lokal, plats Hörsal NAT.D.360
Lärare: Mikko Lammi
Innehåll: Bindväv, brosk, ben & fettvävnad (H)
onsdag, 27 april 2022
09:15 till 12:00

Morfologi, 10 hp

Eventtyp Föreläsning Lokal, plats BIO.A.206 - Aula Anatomica
Lärare: Roine El-Habta
Innehåll: Rörelseapparaten I (A)
13:15 till 16:00

Morfologi, 10 hp

Eventtyp Självstudier
torsdag, 28 april 2022
09:15 till 12:00

Morfologi, 10 hp

Eventtyp Föreläsning Lokal, plats BIO.A.206 - Aula Anatomica
Lärare: Roine El-Habta
Innehåll: Rörelseapparaten II (A) Skelettmuskulatur
13:00 till 16:00

Morfologi, 10 hp

Eventtyp Se kommentar
Lärare: Daniel Kostic
Innehåll: Vaccinering enligt vaccinationsprogrammet, dos 1 Backen HC Studenter med efternamn G-Z
fredag, 29 april 2022
10:15 till 12:00

Morfologi, 10 hp

Eventtyp Föreläsning Lokal, plats Hörsal NAT.D.320
Lärare: Jonas von Hofsten
Innehåll: Muskelvävnad (H)
13:15 till 16:00

Morfologi, 10 hp

Eventtyp Självstudier
lördag, 30 april 2022
söndag, 01 maj 2022