Hoppa direkt till innehållet
printicon
Huvudmenyn dold.

Schema

Välj vilka kurser och grupper du vill visa i ditt schema

aug/sep 2021

  • måndag, 30 augusti 2021
    09:00 till 11:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Introduktion Lokal Zoom
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: ”Upprop” and Introduction to the course
    11:00 till 12:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Introduktion Lokal Zoom
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: Introduction to biochemistry The Cell (F0)
  • tisdag, 31 augusti 2021
    09:00 till 10:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Introduktion Lokal Zoom
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: Introduction to biochemistry The molecules of life (F1)
    10:00 till 12:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Föreläsning Lokal Zoom
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: The molecules of life (F1)
  • onsdag, 01 september 2021
    09:00 till 10:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Föreläsning Lokal Zoom
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: The molecules of life (F1) cont.
    10:00 till 12:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Föreläsning Lokal Zoom
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: Amino Acids (F2) Ch. 1, part 1.1 – 1.3 & 1.7
    13:00 till 14:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Föreläsning Lokal Zoom
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: Peptides & Proteins Ch. 1, part 1.4 – 1.7 & 1.8
  • torsdag, 02 september 2021
    09:00 till 11:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Föreläsning Lokal Zoom
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: Amino Acids (F2) Ch. 1, part 1.1 – 1.3 & 1.7
    11:00 till 12:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Föreläsning Lokal Zoom
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: Characterization of biological molecules (F3) Ch. 3, part 1 Read also all of Ch. 2
    13:00 till 14:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Laboration Lokal KBC Glasburen
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: L1 Lab-1/Tutorial: Manual modelling of peptides (ESE) A grp 1-4
    14:00 till 15:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Laboration Lokal KBC Glasburen
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: Manual modelling of peptides A grp 1-4
    15:00 till 16:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Laboration Lokal KBC Glasburen
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: Manual modelling of peptides B grp 1-3
    16:00 till 17:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Laboration Lokal KBC Glasburen
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: Manual modelling of peptides B grp 1-3
  • fredag, 03 september 2021
    09:00 till 10:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Föreläsning Lokal Zoom
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: Characterization of biological molecules (F3) Ch. 3, part 1 Read also all of Ch. 2
    10:00 till 12:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Handledning Lokal Zoom
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: Questions about basic biological concepts D0: Q1-Q6 & D1: Q1-Q3
    13:00 till 14:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Laboration Lokal KBC Glasburen
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: L1 Lab-1/Tutorial: Manual modelling of peptides (ESE) C grp 1-4
    14:00 till 15:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Laboration Lokal KBC Glasburen
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: Manual modelling of peptides (ESE) C grp 1-4
    15:00 till 16:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Laboration Lokal KBC Glasburen
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: Manual modelling of peptides (ESE) D grp 1-3
    16:00 till 17:00

    Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

    Eventtyp Laboration Lokal KBC Glasburen
    Lärare: Uwe Sauer
    Innehåll: Manual modelling of peptides (ESE) D grp 1-3
  • lördag, 04 september 2021

    Inget är schemalagt idag.

  • söndag, 05 september 2021

    Inget är schemalagt idag.

Vecka 35 måndag, 30 augusti 2021
09:00 till 11:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Introduktion Lokal Zoom
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: ”Upprop” and Introduction to the course
11:00 till 12:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Introduktion Lokal Zoom
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: Introduction to biochemistry The Cell (F0)
tisdag, 31 augusti 2021
09:00 till 10:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Introduktion Lokal Zoom
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: Introduction to biochemistry The molecules of life (F1)
10:00 till 12:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Föreläsning Lokal Zoom
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: The molecules of life (F1)
onsdag, 01 september 2021
09:00 till 10:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Föreläsning Lokal Zoom
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: The molecules of life (F1) cont.
10:00 till 12:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Föreläsning Lokal Zoom
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: Amino Acids (F2) Ch. 1, part 1.1 – 1.3 & 1.7
13:00 till 14:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Föreläsning Lokal Zoom
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: Peptides & Proteins Ch. 1, part 1.4 – 1.7 & 1.8
torsdag, 02 september 2021
09:00 till 11:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Föreläsning Lokal Zoom
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: Amino Acids (F2) Ch. 1, part 1.1 – 1.3 & 1.7
11:00 till 12:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Föreläsning Lokal Zoom
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: Characterization of biological molecules (F3) Ch. 3, part 1 Read also all of Ch. 2
13:00 till 14:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Laboration Lokal KBC Glasburen
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: L1 Lab-1/Tutorial: Manual modelling of peptides (ESE) A grp 1-4
14:00 till 15:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Laboration Lokal KBC Glasburen
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: Manual modelling of peptides A grp 1-4
15:00 till 16:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Laboration Lokal KBC Glasburen
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: Manual modelling of peptides B grp 1-3
16:00 till 17:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Laboration Lokal KBC Glasburen
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: Manual modelling of peptides B grp 1-3
fredag, 03 september 2021
09:00 till 10:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Föreläsning Lokal Zoom
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: Characterization of biological molecules (F3) Ch. 3, part 1 Read also all of Ch. 2
10:00 till 12:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Handledning Lokal Zoom
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: Questions about basic biological concepts D0: Q1-Q6 & D1: Q1-Q3
13:00 till 14:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Laboration Lokal KBC Glasburen
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: L1 Lab-1/Tutorial: Manual modelling of peptides (ESE) C grp 1-4
14:00 till 15:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Laboration Lokal KBC Glasburen
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: Manual modelling of peptides (ESE) C grp 1-4
15:00 till 16:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Laboration Lokal KBC Glasburen
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: Manual modelling of peptides (ESE) D grp 1-3
16:00 till 17:00

Biokemi - Proteinkemi och enzymkinetik, 15 hp

Eventtyp Laboration Lokal KBC Glasburen
Lärare: Uwe Sauer
Innehåll: Manual modelling of peptides (ESE) D grp 1-3
lördag, 04 september 2021
söndag, 05 september 2021