"False"
Hoppa direkt till innehållet
printicon
Huvudmenyn dold.

Schema

Välj vilka kurser och grupper du vill visa i ditt schema

november 2022

  • måndag, 07 november 2022
    09:00 till 09:45

    Attack and Defence

    Eventtyp Upprop Lokal, plats 27 Q0 Bergasalen
    Innehåll: *Roll call (Sun Nyunt Wai) Distribution of safety rules for the laboratory NOTE:Mandatory
    10:00 till 10:45

    Attack and Defence

    Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 27 Q0 Bergasalen
    Innehåll: F01: Introduction, microbiological phylogeny (SNW)
    11:00 till 11:45

    Attack and Defence

    Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 27 Q0 Bergasalen
    Innehåll: F02: Structure and molecular biology of the bacterial cell I (JJ)
    12:45 till 13:30

    Attack and Defence

    Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 27 Q0 Bergasalen
    Innehåll: F03: Structure and molecular biology of the bacterial cell II (JJ)
    13:45 till 15:15

    Attack and Defence

    Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 27 Q0 Bergasalen
    Innehåll: F04: Bacterial gene-regulation (JJ)
    15:15 till 15:30

    Attack and Defence

    Eventtyp Information
    Innehåll: Recorded lectures: *Bacterial cultivation & sterilization / disinfection (JJ) *Bacterial genetics *Bacteriophages
  • tisdag, 08 november 2022
    08:30 till 12:00

    Attack and Defence

    Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 27 Q0 Bergasalen
    Innehåll: PU grupp 1-7 *Se detaljschema
    13:00 till 16:30

    Attack and Defence

    Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 27 Q0 Bergasalen
    Innehåll: PU grupp 8-14 *Se detaljschema
  • onsdag, 09 november 2022
    08:30 till 12:00

    Attack and Defence

    Innehåll: PU grupp 8-14 *Se detaljschema
    08:30 till 12:00

    Attack and Defence

    Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 5B P6 Stora hörsalen
    Innehåll: PU grupp 8-14 *Se detaljschema
    13:00 till 16:30

    Attack and Defence

    Innehåll: PU grupp 1-7 *Se detaljschema
    13:00 till 16:30

    Attack and Defence

    Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 5B P6 Stora hörsalen
    Innehåll: PU grupp 1-7 *Se detaljschema
  • torsdag, 10 november 2022
    08:30 till 12:00

    Attack and Defence

    Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 5B P6 Stora hörsalen
    Lärare: Olof Semb, Sadaf Bozaghian
    Innehåll: PU grupp 1-7 *Se detaljschema
    13:00 till 16:30

    Attack and Defence

    Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 5B P6 Stora hörsalen
    Lärare: Olof Semb, Sadaf Bozaghian
    Innehåll: PU grupp 8-14 *Se detaljschema
  • fredag, 11 november 2022
    08:30 till 12:00

    Attack and Defence

    Innehåll: PU grupp 8-14: Konsultation steg 2.
    13:00 till 16:30

    Attack and Defence

    Innehåll: PU grupp 1-7: Konsultation steg 2.
  • lördag, 12 november 2022

    Inget är schemalagt idag.

  • söndag, 13 november 2022

    Inget är schemalagt idag.

Vecka 45 måndag, 07 november 2022
09:00 till 09:45

Attack and Defence

Eventtyp Upprop Lokal, plats 27 Q0 Bergasalen
Innehåll: *Roll call (Sun Nyunt Wai) Distribution of safety rules for the laboratory NOTE:Mandatory
10:00 till 10:45

Attack and Defence

Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 27 Q0 Bergasalen
Innehåll: F01: Introduction, microbiological phylogeny (SNW)
11:00 till 11:45

Attack and Defence

Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 27 Q0 Bergasalen
Innehåll: F02: Structure and molecular biology of the bacterial cell I (JJ)
12:45 till 13:30

Attack and Defence

Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 27 Q0 Bergasalen
Innehåll: F03: Structure and molecular biology of the bacterial cell II (JJ)
13:45 till 15:15

Attack and Defence

Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 27 Q0 Bergasalen
Innehåll: F04: Bacterial gene-regulation (JJ)
15:15 till 15:30

Attack and Defence

Eventtyp Information
Innehåll: Recorded lectures: *Bacterial cultivation & sterilization / disinfection (JJ) *Bacterial genetics *Bacteriophages
tisdag, 08 november 2022
08:30 till 12:00

Attack and Defence

Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 27 Q0 Bergasalen
Innehåll: PU grupp 1-7 *Se detaljschema
13:00 till 16:30

Attack and Defence

Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 27 Q0 Bergasalen
Innehåll: PU grupp 8-14 *Se detaljschema
onsdag, 09 november 2022
08:30 till 12:00

Attack and Defence

Innehåll: PU grupp 8-14 *Se detaljschema
08:30 till 12:00

Attack and Defence

Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 5B P6 Stora hörsalen
Innehåll: PU grupp 8-14 *Se detaljschema
13:00 till 16:30

Attack and Defence

Innehåll: PU grupp 1-7 *Se detaljschema
13:00 till 16:30

Attack and Defence

Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 5B P6 Stora hörsalen
Innehåll: PU grupp 1-7 *Se detaljschema
torsdag, 10 november 2022
08:30 till 12:00

Attack and Defence

Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 5B P6 Stora hörsalen
Lärare: Olof Semb, Sadaf Bozaghian
Innehåll: PU grupp 1-7 *Se detaljschema
13:00 till 16:30

Attack and Defence

Eventtyp Föreläsning Lokal, plats 5B P6 Stora hörsalen
Lärare: Olof Semb, Sadaf Bozaghian
Innehåll: PU grupp 8-14 *Se detaljschema
fredag, 11 november 2022
08:30 till 12:00

Attack and Defence

Innehåll: PU grupp 8-14: Konsultation steg 2.
13:00 till 16:30

Attack and Defence

Innehåll: PU grupp 1-7: Konsultation steg 2.
lördag, 12 november 2022
söndag, 13 november 2022