Välkommen till frukost – ett seminarium, där samtal kring mat, måltider och möjligheter till samarbeten står i centrum.
Genom frukost vill vi skapa en mötesplats som bidrar till att stärka nätverken runt mat och måltider. Vi kommer att utgå från olika teman där inbjudna gäster håller kortare föredrag följt av samtal och diskussioner. Kanske hinner vi en runda där olika verksamheter får berätta vad de har på gång just nu, och vilka eventuella samarbeten de är intresserade av.
Visst låter det spännande! Vem vet vilka kontakter och samarbeten som kan springa ur dessa samtal! Vad vi med säkerhet kan säga är att det kommer att finnas en intressant och god frukost. Ta gärna med dig en eller flera gäster för utökat nätverkande.
Vill du delta den 9 december anmäl dig/er via nedanstående länk senast den 6 december.
Är du intresserad av att berätta om din verksamhet och de frågor som är viktiga för dig/er eller har du tips på någon vi bör bjuda in, kontakta Björn Norén bjorn.noren@umu.se
Frukost serveras från 07.45 och vi påbörjar presentationer och samtal 08.00.